Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lloyd Austin nadzorował ze swojego szpitalnego łóżka amerykańskie ataki na Houthi

Lloyd Austin nadzorował ze swojego szpitalnego łóżka amerykańskie ataki na Houthi

Alberto Pizzoli/AFP Sekretarz obrony USA Lloyd Austin nadzorował amerykańsko-brytyjskie strajki w Jemenie „ze swojego łóżka szpitalnego” w nocy z czwartku 11 stycznia na piątek 12 stycznia.

Alberto Pizzoli/AFP

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin nadzorował amerykańsko-brytyjskie strajki w Jemenie „ze swojego łóżka szpitalnego” w nocy z czwartku 11 stycznia na piątek 12 stycznia.

Międzynarodowe – Dziwne stanowisko dowodzenia. Sekretarz obrony USA Lloyd Austin nadzorował amerykańsko-brytyjskie strajki w Jemenie „Z łóżka szpitalnego”, potwierdzony w Białym Domu w piątek, 12 stycznia. Tajne leczenie szefa Pentagonu chorego na raka prostaty wywołało kontrowersje w Stanach Zjednoczonych.

To był Lloyd Austin „Wczoraj cały dzień (czwartek) uczestniczyłem w przygotowaniach do ataków, które rozpoczęły się w piątek wczesnym rankiem przeciwko rebeliantom Houthi w Jemenie”.Zostało to ogłoszone przez Johna Kirby'ego, rzecznika Rady Bezpieczeństwa Narodowego, w MSNBC.

Wspinaczka po Morzu Czerwonym

„Był w pełni zaangażowany, także ze szpitalnego łóżka”.John Kirby potwierdził, odnotowując pełną koordynację działań Ministra, „Zespół Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu i oczywiście Naczelny Wódz, Prezydent Biden”..

„Prezydent dał jasno do zrozumienia, że ​​Lloyd Austin jest i nadal będzie jego sekretarzem obrony”. I z tego korzysta „Cała jego pewność siebie”Rzecznik dodał. Lloyd Austin (70 l.), który na początku grudnia dowiedział się, że cierpi na raka prostaty, tak naprawdę ukrywał swoje problemy zdrowotne przed Joe Bidenem.

Pomimo kontrowersji szef Pentagonu utrzymał swoje obowiązki i w nocy z czwartku na piątek dowodził amerykańskimi bombardowaniami Huti w Jemenie. Ci wspierani przez Iran rebelianci od tygodni przeprowadzają ataki na ruch morski na Morzu Czerwonym, wspierając Gazę.

W „Zemsta” W piątkowy wieczór Huti wystrzelili rakietę przeciwokrętową przeciwko atakom amerykańskim i brytyjskim. Następnie Joe Biden odpowiedział stanowczymi słowami, obiecując mu to „Odpowiesz” Jeśli Dodał: „Huti kontynuują swoje niedopuszczalne zachowanie”.

Zobacz także na HuffPost: