Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chcesz wytrzeć pył księżycowy?  Prawdopodobnie w ten weekend, wszędzie we Francji

Chcesz wytrzeć pył księżycowy? Prawdopodobnie w ten weekend, wszędzie we Francji

Zobacz moje wiadomości

Kto z nas nie marzy o zobaczeniu i dotknięciu księżyca? Do piątego wydania Wielkiej Nocy KsiężycowejFrancuskie Towarzystwo Astronomiczne daje taką możliwość 14, 15 i 16 czerwca 2024 r.

Podczas tych trzech wieczorów w całej Francji teleskopy pozwolą nam obserwować naturalnego satelitę Ziemi. 400 miejsc monitorowania Odbędzie się ono we Francji z okazji tego międzynarodowego wydarzenia. Znów na Księżycu Łącznie odbywa się w tym roku w 51 krajów.

Mały dodatek w wersji francuskiej: byłoby to możliwe Dotykając pyłu księżycowego W tym samym czasie nasze oczy szukają tego, co cenne.

Księżyc jest w pierwszej kwadrze

Aby przeprowadzić ten proces, Francuskie Towarzystwo Astronomiczne sugeruje patrzenie na Księżyc zawsze Jego pierwsza dzielnica Oświetlone jedynie przez słońce. Na tym etapie są one rzeczywiście obserwowane Znacznie bogatszy Tylko przy pełnym oświetleniu.

„Kiedy Księżyc jest w pełni, promienie słoneczne docierają prostopadle do jego powierzchni” – wyjaśnia Sylvain Boulet, prezes Francuskiego Towarzystwa Astronomicznego, w kontakcie z… aktu.fr.

Filmy: obecnie w Actu

Kiedy Księżyc jest widoczny w kwadrantach i patrzymy na przegrodę (tj. przegrodę między częścią oświetloną a częścią w cieniu, przyp. red.), światło słoneczne jest styczne do powierzchni Księżyca, więc rzucane cienie dają większe wrażenie ulga.

Sylvaina Pauly’egoPrezes Francuskiego Towarzystwa Astronomicznego

Innymi słowy, jeśli spojrzysz przez teleskop na księżyc w pełni, nie zobaczysz żadnej ulgi. „Po prostu widzimy różnice w kolorach” – mówi Sylvain Pauley. I odwrotnie, jeśli spojrzymy na Księżyc w fazie bliskiej pierwszej kwadrze – może to być na przykład półksiężyc – „ Można tam zobaczyć napisy I mieć poczucie trzech wymiarów.

Księżycowy pył

Aby zobaczyć pierwszą kwadrę księżyca, trzeba poczekać do zachodu słońca 21:30.. Następnie prezentacja zostanie zaprezentowana ciekawskim i entuzjastom w trakcie Trzy godziny to dobry wynik.

READ  NASA przestraszyła się swoim helikopterem na Marsie

Teleskopy zostaną zainstalowane w 400 różnych miastach i miasteczkach Francji: aby znaleźć, Znów na Księżycu Wymienione w Interaktywna mapa Różne miejsca do obserwacji satelitarnych.

Od tego momentu oprócz zobaczenia Księżyca będziemy mogli go także dotknąć Księżycowy pył będzie zapewnione.

W różnych miejscach zawiesiliśmy pył księżycowy z meteorytów księżycowych na małym obszarze o średnicy 10 cm. Ludzie będą mogli poczuć szorstkość pyłu.

Sylvaina Pauly’egoPrezes Francuskiego Towarzystwa Astronomicznego

Na Ziemię docierają meteoryty pochodzące z Księżyca, które przechwytują i zbierają członkowie Towarzystwa Astronomicznego.

Regolit księżycowy

Ten księżycowy pył symbolizuje także księżycowy regolit, czyli warstwę pyłu na powierzchni Księżyca. Aby zwizualizować ten pył na Księżycu, trzeba przyjrzeć się śladom pozostawionym przez astronautów podczas misji na powierzchni Księżyca.

„Wyprowadzenie astronomii na ulice”

Aby skorzystać z tej oferty, nie jest to konieczne Nie ma potrzeby wyprowadzania się z miast Sylvain Pauly dodaje, aby unikać zanieczyszczenia światłem. „Właściwie najlepiej, jeśli niebo jest dość ciemne, ale jeśli znajdziesz się u podnóża latarni, nadal będziesz widzieć księżyc”.

Celem tej operacji jest wspólne doświadczenie księżyca i przeniesienie astronomii na ulice. W mieście można uprawiać astronomię.

Sylvaina Pauly’egoPrezes Francuskiego Towarzystwa Astronomicznego

Ten moment jest również zamierzony dzielenie się chwilą, Między rodziną lub przyjaciółmi. „Wiele emocji pojawia się, gdy po raz pierwszy patrzymy na Księżyc przez teleskop” – potwierdza Sylvain Pauley.

Śledź wszystkie wiadomości ze swoich ulubionych miast i mediów, subskrybując Mon Actu.