Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Charles Leclerc przedłuża kontrakt z Ferrari

Charles Leclerc przedłuża kontrakt z Ferrari

Podejrzewaliśmy, że Ferrari i Frederic Vasseur, prezes zespołu od roku, zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zatrzymać Charlesa Leclerca poza sezonem 2024, do którego doprowadził go dotychczasowy kontrakt. Dzieje się tak od czwartku i oficjalnego ogłoszenia długoterminowego przedłużenia, którego czasu trwania nie znamy, dla pilota z Monako. Na czerwono Leclerc chce zostać mistrzem świata, a wraz z nim Scuderia chce wrócić na szczyt 16 lat po ostatnim tytule.

W Formule 1 „długoterminowy” oznaczałby nowy kontrakt na co najmniej trzy lata, który miałby obowiązywać do końca sezonu 2027. Wcześniej Formuła 1 przeszła rewolucję, począwszy od 2026 r., wraz z wprowadzeniem nowe przepisy, zarówno dotyczące silników, jak i konstrukcji. Leerclerc powinien o tym wiedzieć w Ferrari, którym jeździ od 2019 roku, po sezonie treningowym w Alfa Romeo Sauber. Jeśli Charlo zaangażował się do tego stopnia, to dlatego, że wierzy w projekt Vasseur i Ferrari oraz w ich zdolność do skutecznego poradzenia sobie z transformacją technologiczną.

Od przybycia do Scuderii Charles Leclerc wygrał pięć wyścigów (2 w 2019 r. i 3 w 2022 r.). Jeśli w tym sezonie będzie miał problemy, może zająć drugie miejsce w Mistrzostwach Świata 2022, daleko za Maxem Verstappenem. Jego stanowisko nie zawsze było jasne i nawet przeciwko Carlosowi Sainzowi Monako nie było prawdziwym numerem jeden w Prancing Horse. Chociaż hiszpański kierowca również czeka na przedłużenie, ogłoszenie Charlesa Leclerca definiuje teraz hierarchię. Leclerc będzie numerem jeden pod presją związaną z tą pozycją.

READ  Igrzyska Europejskie - Ceremonia Otwarcia W Krakowie oficjalnie rozpoczynają się Igrzyska Europejskie