Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ceny Xbox Game Pass rosną w Brazylii, ale jeszcze nie we Francji |  Xbox One

Ceny Xbox Game Pass rosną w Brazylii, ale jeszcze nie we Francji | Xbox One

Microsoft podniesie cenę Xbox Game Pass w dużym kraju Brazylijscy gracze zostali poinformowani. Na razie Francja nie wydaje się być zmartwiona.

W kierunku popularyzacji podwyżki cen Xbox Game Pass?

Cena Xbox Game Pass wzrośnie w Brazylii. Informacją podzielił się kanał SÓ XBOX, który specjalizuje się w relacjonowaniu ekosystemu Xboksa w Brazylii.

Według źródeł detalicznych abonamenty Xbox Game Pass Ultimate wzrosną o 1 miesiąc i 3 miesiące, a Xbox Game Pass o 3 miesiące. Obecnie podwyżka nie dotyczy Xbox Live Gold i PC Game Pass.

Szczegóły podwyżki cen

  • Xbox Game Pass Ultimate 1 miesiąc: od 44,99 R$ do 49,99 BRL (około 1 EUR+)
  • Xbox Game Pass Ultimate 3 miesiące: od 134,99 R$ do 149,99 BRL (+3 EUR w przybliżeniu)
  • Xbox Game Pass 3 miesiące: od 89,99 R$ do 101,99 BRL (około + 2,20 EUR)

Podwyżka cen będzie obowiązywać od 6 lipca, a więc przed wrześniową premierą Starfield.

W marcu Microsoft faktycznie zakończył swoją ofertę Discovery za 1 euro. Sztuczka pozwala teraz skorzystać z 3-letniej subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate za jedyne 110 EUR zamiast 450 EUR.

We Francji nie ma jeszcze wzrostu cen, ale może on nadejść

W zeszłym roku szef Xbox Phil Spencer został zapytany o potencjalne podwyżki cen. Powiedział, że chce, aby ceny pozostały takie same do Bożego Narodzenia, ale „niektóre rzeczy” muszą po tym czasie wzrosnąć.

Utrzymaliśmy cenę naszej konsoli, utrzymaliśmy ceny naszych gier… i naszego abonamentu. Nie sądzę, że możemy to robić w nieskończoność. Myślę, że w pewnym momencie będziemy musieli podnieść ceny niektórych rzeczy…

W tym roku Xbox zaczął już podnosić ceny swoich gier, ponieważ Redfall jako pierwszy został wydany w cenie 80 €. Jeśli wzrost ceny Xbox Game Pass wydaje się na dłuższą metę nieunikniony, Microsoft obiecał, że cena jego usługi abonamentowej nie wzrośnie po przejęciu Activision.

READ  Nintendo Switch OLED Mario Edition w najlepszej cenie, ale na jakiej stronie?