Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ceny energii, Polska… 27 krajów pokazuje różnice na szczycie europejskim

To ostatni europejski szczyt dla kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Wczoraj przywódcy opuścili stół negocjacyjny z dwoma kluczowymi kwestiami.

Czy powinniśmy być pewni, czy powinniśmy prowadzić dialog z Warszawą? Bruksela wybrała nastrój.

Na razie, Komisja nie podejmie żadnych działań przeciwko Polsce, Mam nadzieję, że kraj działa. Innymi słowy, uznaje prawo europejskie za wyższe niż jego własne.

ja Moja wiadomość do naszych polskich kolegów: », Alexander de Crowe, Premier Belgii

Rosnące ceny energii są dyskusyjne

Dwadzieścia siedem z zadowoleniem przyjęło zaproponowane przez Komisję „skuteczne” narzędzia kontroli inflacji (ulgi podatkowe, pomoc mieszkaniowa itp.). Wszystko zaczęło się dobrze, ale premier Czech Andrzej Babina uniemożliwił podjęcie decyzji w tej sprawie.

Potępia „spekulacje” niektórych państw na europejskim rynku węgla. Według ekspertów ta ostatnia stanowi zaledwie 1/5 wzrostu cen energii elektrycznej.

Hiszpania, wspierana przez Francję, wzywa do „wyjątkowych środków”, takich jak wspólny zakup gazu w celu budowy rezerw strategicznych lub reformy rynku energii elektrycznej.

Szczyt trwa do dziś. W menu dyskusji kwestia imigracji, zwłaszcza z Białorusią, została oskarżona o organizowanie napływu imigrantów do granic Unii Europejskiej w odpowiedzi na sankcje przyjęte przez Europejczyków.

READ  Euro 2020 - Hiszpania / Polska: Jaki kanał, kiedy oglądać mecz na żywo?