Caroline Garcia została znokautowana w 1/8 finału przez Polkę Magdę Linette

W poniedziałek Leoniz przegrał w dwóch setach z 45. sklasyfikowanym Polakiem na świecie. Więc w Melbourne nie ma już Francuzów.

Była ostatnią przedstawicielką tricoloru w Melbourne. Caroline Garcia, czwarta na świecie, odpadła w 1/8 finału Australian Open w poniedziałek 23 stycznia z Polką Magdą Linette (45) w dwóch setach 7:6 (7/3), 6:4, 2s . Niedawny półfinalista US Open i zwycięzca pod koniec roku Masters w Fort Worth (USA) był jednym z faworytów do tytułu. Podczas gdy ona była już przerażona w poprzedniej rundzie z Niemką Laurą Siegemundprzegrywając pierwszego seta, Francuzka nie wiedziała, jak tym razem uzupełnić.

To zasługa Polki, która w poniedziałek wykorzystała swoją szansę. Po wyeliminowaniu dwóch najlepszych dwudziestek z Melbourne, Annette Kontaveit (19) i Ekateriny Alexandrovej (18), Magda Linette zapewniła sobie piąte miejsce. O miejsce w półfinale powalczy z Czeszką Karoliną Pliskovą (31 l.). „Nie mogę w to uwierzyć… Nie rozumiem, co się stało… Brak mi słów” Magda Linette, która w wieku 30 lat (12 lutego skończy 31 lat) nigdy nie wyszła poza trzecią rundę turnieju Wielkiego Szlema, przyznała.

W wieku 30 lat pierwszy ćwierćfinalista dużego turnieju

Dołączyła również do zamkniętego grona seniorek, by po raz pierwszy zakwalifikować się w 1/8 finału turnieju Wielkiego Szlema.

Wykorzystała brak sukcesów Caroline Garcii, zwłaszcza w służbie, ale jedną z jej mocnych stron była do pokonania. „Kluczem był mój serwis, ponieważ karał mnie, gdy nie byłem skuteczny” – powiedział. potwierdziła osoba, która uzyskała wskaźnik sukcesu 75% od pierwszych piłek, w porównaniu z niskim wynikiem 49% odnotowanym przez Francuzów w tym sektorze. Po wczesnej porażce rodaczki i numer jeden świata Egi Świtek dzień wcześniej będzie reprezentowała Polskę w ćwierćfinale.

Niezamierzone błędy i zły dzień obsługi Garcia

Francuzka w szczególności przyznała 33 niewymuszone błędy dla 27 zwycięzców gry, wobec 14 niewymuszonych błędów i 25 zwycięzców gry dla Magdy Linette. Ale Caroline Garcia rozpoczęła spotkanie od podwójnej przerwy, co pozwoliło jej na przełamanie 3-0. Służyła nawet do wygrania pierwszego seta przy stanie 5:4, ale wygrała 45. set na świecie, zanim zdominowała decydujący mecz.

READ  Paris Saint-Germain: przyjaciel Kyliana Mbappe domaga się jego transferu

W drugim secie Garcia wielokrotnie wyładowywał swoją rosnącą frustrację, uderzając rakietą o podłogę lub „Dłużej już nie mogę!” Krzyczałem od pierwszej połowy. Polak dokonał decydującego przełomu, prowadząc 5: 4 i zakwalifikował się po swoim pierwszym meczu meczowym, po serwisie.