Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej: Faraonowie zmierzą się z duńską przeszkodą

Poważne rzeczy zaczynają się w czwartek dla reprezentacji piłki ręcznej na Mistrzostwach Świata, które odbywają się obecnie w Szwecji i Polsce. the Faraonowie Do głównej roli w rozgrywkach zakwalifikowały się po tym, jak w dużym stopniu objęły prowadzenie w grupie G, po znakomitych dotychczas występach w rozgrywkach. Egipt rozpoczął karierę w rozgrywkach od zwycięstwa 31:22 nad Chorwacją. Reprezentacja Egiptu dobrze mówiła o sobie w starciu z silną europejską drużyną. To zwycięstwo Egipcjan nad chorwackim odpowiednikiem było pierwszym w historii ich konfrontacji na mistrzostwach świata.

Spotkanie pokazało wyjątkowy poziom zaplecza Dinamo Bukareszt Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Ali Al-Zein, który zdobył pięć goli i liczne wkłady. Bramkarz Karim Hindawi również był wyjątkowy w starciu z Chorwatami i prezentował się jako prawdziwy mur przed ich atakami. Jednak to, co ujawniło się w tym spotkaniu, to prawy obrońca wybrany przez Mohsena Ramadana, który swoimi siedmioma bramkami potwierdził, że jest w stanie wypełnić pustkę pozostawioną przez gwiazdę Yahya Khaleda, który opuścił finał mistrzostw świata z powodu poważnej kontuzji kolana obrażenia. zakażenie.

Po zwycięstwie nad Chorwatami A.A Faraonowie Z łatwością pokonali Maroko 30:19 w niedzielę (15 stycznia), wyznaczając drugi dzień pierwszej rundy. Egipt zdominował mecz od początku do końca i zrobił różnicę pod względem poziomu gry. Faraonowie Zakończyli swoje zadanie w rundzie 1 łatwym spotkaniem ze Stanami Zjednoczonymi we wtorek, 17 stycznia (wynik nie został ogłoszony), zanim zakwalifikowali się do rundy głównej. W tej rundzie pierwsze 3 drużyny z grupy G spotkają się ze swoimi odpowiednikami z grupy H (Dania, Bahrajn, Tunezja i Belgia), tworząc grupę 6 drużyn.

Zgodnie z systemem rozgrywek Egipt nie spotka się ponownie z zespołami, z którymi grał już w pierwszej rundzie. Egipcjanki zmierzą się z kwalifikującymi się zespołami z grupy H, z wyjątkiem obrońcy tytułu Danii, którzy bez wątpienia zapewnią sobie miejsce w tej rundzie zasadniczej. Trudno wskazać drużyny, które zakwalifikują się do tej grupy. Ale bez względu na nazwiska rywali, będą w zasięgu Egipcjan, z wyjątkiem Danii.

READ  MHSC VB: Mistrzowie Francji wracają na treningi w Castelnau-le-Lez

Podobnie jak Egipt, Dania prawie zapewniła sobie miejsce na szczycie grupy po pokonaniu odpowiednio Belgii i Bahrajnu. Egipt i Dania zmierzą się w ostatnim dniu rundy zasadniczej w poniedziałek (23 stycznia).

Żaden problem dla Egiptu i Danii

Dla wielu obserwatorów Egipt i Dania są największymi faworytami do awansu do ćwierćfinału turnieju, biorąc pod uwagę przeciętność ich grupowych rywali. ” Moim zdaniem Dania i Egipt nie będą miały większych problemów w rundzie zasadniczej ze względu na przewagę nad przeciwnikami. podkreśla Ahmed Al-Attar Negm Zamalek i wybór. Oddaje cześć bogactwu egipskiej siły roboczej i wskazuje na rolę, jaką gracze odgrywają w Europie. ” Duża liczba egipskich piłkarzy grających w Europie działała na korzyść reprezentacji Egiptu. W przeszłości faraonowie byli utalentowani, ale brakowało im doświadczenia, by mierzyć się z europejskimi zespołami, zwłaszcza tymi dużymi. Dziś sytuacja całkowicie się zmieniła. Mamy prawie taki sam mecz jak te drużyny, jeśli nie lepszy mówi Al-Attar.

Po tak doskonałym starcie Egipcjanie z optymizmem patrzą na szanse zespołu w rywalizacji. W poprzedniej edycji Egipt odpadł w ćwierćfinale po porażce z Danią. W tym roku , Faraonowie Mam nadzieję, że zrobię to lepiej. Mają wszelkie atuty, by marzyć.

Krótki link: