Caroline Garcia, Królowa Warszawy

Po wykluczeniu numer jeden świata, Igi Świątek, Caroline Garcia zdobyła mistrzostwo Warszawy. Lyonnaise ponownie zostaje pierwszym Francuzem.

Zbrodnia samoponiżania i udanego zamachu stanu. Na Mistrzostwach Warszawy (Polska, WTA 250) Caroline Garcia odwołała ustalony układ. Po zdobyciu dobrego biegu na pierwszych okrążeniach Francuzka pokonała Proroka w swoim kraju, lokalnego gubernatora. W ćwierćfinale Lyonnais pokonała w tym roku numer 1 na świecie i nieposkromioną Igę Świątek z Polski w 37 kolejnych meczach w tym roku. Ze zwycięzcą mistrzostw Roland Garros, Garcia stoczył wyjątkową walkę (2h16 gry, 6-1/1-6/6-4), zanim wygrał. Po tym zwycięstwie nic nie mogło powstrzymać nasiona #5.

Finał bez dreszczy

Po przejściu półfinału bez incydentów (6-1/6-2 przeciwko Jasmine Paolini), Caroline Garcia spasowała w finale. W Warszawie Leones zaczynał z hukiem. Po raz pierwszy w tym momencie jej rywalka z Rumunii Anna Bogdan dusiła się od samego początku. Na start 3-0 na korzyść Francuzów, a pierwszy set zakończył się wynikiem 6-4. Wciąż korzystając z powrotu w trybie Cannon, Garcia kontynuował swoją burzliwą działalność i wygrał ostatni set 6-1. Na nowej, bardzo wysokiej piłce Bogdana Habowie mogli świętować swoje zwycięstwo.

Drugi tytuł lata

W Warszawie Caroline Garcia zdobyła swoje drugie trofeum roku. Pierwszy turniej w 2022 roku datuje się na czerwiec ubiegłego roku, z turniejem trawiastym w Bad Homburg (Niemcy). W tym czasie Francuzka wróciła, aby wygrać, a nie zdobyła tytułu od 2019 roku. Co więcej, musimy cofnąć się do 2017 roku, aby zobaczyć, jak zdobyła dwa trofea jednego lata. Opierając się na bardzo dobrej trasie po Azji, Garcia osiedliła się w Wuhan i Pekinie. 4mi Świat w tym czasie tenisistka wydawała się znaleźć swój najlepszy poziom. Ma teraz 32 latami Globalizm. Ponadto odzyskała swój narodowy tron, ponownie stając się nr 1 we Francji przeciwko Alizee Cornet (38 .).mi). US Open powinien być produktywnym miesiącem.