C2500 m | Lawrence Vincent Lapointe i Katie Vincent zakwalifikowali się do półfinału

(Tokio) Po niepewnym starcie w kwalifikacjach Lawrence Vincent Lapointe i Katie Vincent w końcu dotarli do półfinału C2500m na ​​Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Fryderyk Daigle
Prasa kanadyjska

Zdegradowany do ćwierćfinału po zajęciu trzeciego miejsca w upale w piątek rano na wodach kanału Forte de la Mer, Vincent Lapointe z Trois-Rivieres i Vincent z Mississauga, Ont. 1 minuta, 2,259 s (2 minuty, 2,259 s).

Mecze półfinałowe zostaną rozegrane w sobotę.

Kanadyjska para, mistrzowie świata w 2017 i 2018 roku, musiała dobiec do ćwierćfinału z czasem 2 minut 2170 sekund, jedną sekundę za niemiecką łodzią i drugą w kwalifikacjach. Tylko dwie pierwsze łodzie przeszły od razu do półfinału.

Vincent Lapointe i Vincent z pewnością mieli nadzieję, że nie będą musieli grać pełną parą meczów ćwierćfinałowych, rozgrywanych od 11:27 czasu lokalnego. Odczyt rtęci wynosił 32 stopnie Celsjusza, a odczuwalna temperatura w tym czasie wynosiła 39 stopni.

Kanadyjska drużyna również wolała nie spotykać się ze sportowcami z transkrypcjami na miejscu „ze względów zdrowotnych”.

Przez strefę mieszaną przechodzili rabusie z innych krajów.

Po raz pierwszy w historii Igrzysk Olimpijskich odbyły się zawody kajakowe kobiet. W czwartek Vincent Lapointe zdobył srebro w C1 200m. Zakwalifikowała się od razu do półfinału tego wydarzenia, podobnie jak Vincent, który zajął ósme miejsce.

ciężki dzień

Dzień Kanady był mieszany w innych wyścigach, szczególnie w K4 500m kobiet.

Zamiast tego załoga Adriena Langloisa, Michelle Russell, Alany Brae-Lugid i Madeleine Schmidt, która dążyła do zdobycia pierwszej piątki w tych meczach, została wyeliminowana z półfinałów, zajmując w ćwierćfinale miejsce ósme i finałowe. więc miejsce wśród łodzi. Pierwszych sześciu wystarczyło, aby go zakwalifikować.

Czterech Kanadyjczyków będzie musiało zadowolić się finałem B.

Na froncie mężczyzn Pierre-Luc Paulin, Nicholas Matveyev, Marc de Jong i Simon McTavish poprowadzili swoją łódź do półfinału, zajmując piąte miejsce w ćwierćfinale. Sześć z siedmiu łodzi otrzymało przepustki na sobotni wyścig.

READ  Pierwsze Grand Prix pod koniec listopada, dziesięć lat w kalendarzu: Formuła 1 oficjalnie przybywa do Kataru

W C1 1000m, Conor Fitzpatrick z Nowej Szkocji, który właśnie przegrał bezpośrednie kwalifikacje, zajmując trzecie miejsce w kwalifikacjach, odzyskał siły w ćwierćfinale. Zajął drugie miejsce, z czasem 4 minuty 9,622 sekundy, dwie sekundy za zwycięzcą tej rundy, Polakiem Wiktorem Głazunowem (4 minuty 7,632 sekundy), aby awansować do półfinału.

Jednak Igrzyska Rolanda Vargi w Ontario zakończyły się po tym, jak zajął szóste miejsce w ćwierćfinale. Dwóch pierwszych dostało przepustki w sobotę.