Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brytyjski dziennikarz powiedział, że królowa Elżbieta II była „zaniepokojona i rozczarowana” nieobecnością na COP26

Królowa Elżbieta II ogłosiła we wtorek, że nie będzie mogła uczestniczyć w COP26, który rozpoczyna się 31 października w Glasgow (Szkocja) z powodów zdrowotnych. Według brytyjskiego dziennikarza Philipa Turrella, król jest „zły i sfrustrowany”.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Królowa Elżbieta II powiedziała w oświadczeniu we wtorek 26 października, że ​​nie weźmie udziału w COP26, który odbędzie się od 31 października do 12 listopada w Glasgow (Szkocja), ze względów zdrowotnych. Miała pojawić się na przyjęciu w poniedziałek 1 listopada. Według brytyjskiego dziennikarza z Francji 24 Philippe Turtle, Elizabeth II „zły i sfrustrowany” Od niemożności wzięcia udziału w tym szczycie. „Żałuje, że nie może jechać. Bardzo chciała wziąć udział, ponieważ według naszych źródeł jest bardzo rozczarowana postawą niektórych głów państw”.

Od połowy października King musiała kilkakrotnie łagodzić swój harmonogram. Zrezygnowała z wizyty w Irlandii Północnej za radą swoich lekarzy, zanim spędziła noc ze środy 20 na czwartek 21 października w prywatnym szpitalu Edwarda VII w Londynie.

>> COP26 w Glasgow: franceinfo rozpoczyna operację specjalną #MonteeDesEaux

Na reklamę Pałacu Buckingham można spojrzeć na dwa sposoby., skomentował. „Po pierwsze, sytuacja” [liée à sa santé] To prawdopodobnie poważniejsze niż ludzie mówią. Innymi słowy, prawdą jest, że 95-letnia kobieta, która spędziła bardzo pracowity październik, odwiedzając Edynburg i Pałac Buckingham, przyjęła Billa Gatesa na swoich randkach. Wiek na świecie ma tak napięty harmonogram”., wspomina reporter, w zależności od tego, kim jest „wyczerpany”.

Philip Burle stawia inną hipotezę: „W tej chwili w Wielkiej Brytanii nastąpił wyraźny wzrost liczby przypadków Covid-19. Lekarze królowej nie chcą ryzykować jej zdrowia”. Brytyjski dziennikarz twierdzi jednak, że suweren jest „zwierzę robocze”, kto jest „Nie zrezygnuje z pracy, bo od 1947 roku zawsze mówiła, że ​​będzie służyć ludziom”.