Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bruno Le Maire twierdzi, że „priorytetem” będzie „ochrona Francuzów przed inflacją”

Znajdź tutaj wszystkie nasze #Live Polityka

13:00. : Yael Brown-Bevit została wczoraj mianowana ministrem spraw zagranicznych. Została wezwana dziś rano do France Inter i potwierdziła, że ​​wolałaby dialog i słuchanie. „Oceniam złożoność zadania, ale wiem, że od razu jest dużo dobrej woli”, Powiedziała.

12:23 Oto punkt o tym, o czym należy pamiętać z południowych wiadomości:
ten „priorytet” Z nowego rządu będzie Ochrona Francuzów przed inflacjąNr 2 potwierdzony kierownikowi przez Bruno Le Maire. Od jutra [dimanche]więc zajmiemy się (…) przygotowaniem prawa siły nabywczej”Minister Gospodarki i Finansów powiedział po ponownym powołaniu. Kontynuuj nasze życie.

Rosyjski minister obrony potwierdza, że ​​jego siły zbrojne zniszczyły duży ładunek broni dostarczony przez Zachód na północno-zachodniej Ukrainie. Według tego samego źródła broń ta była przeznaczona dla sił ukraińskich we wschodnim Donbasie. Kontynuuj nasze życie.

on jest „pilne” reprezentować. W swojej deklaracji końcowej uczestnicy COP15 zobowiązali się do pustynnienia „Przyspieszenie odtworzenia miliarda hektarów zdegradowanych gruntów do 2030 r.”. Zobowiązanie to wpisuje się w szereg decyzji podjętych po jedenastu dniach pracy z okazji tej Konferencji Stron Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zwalczania pustynnienia. Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule.

#Roland Garros Mecze pierwszej rundy rozpoczynają się jutro w Porte d’Auteuil. Z płaskowyżem, French Open zapowiada się w tym roku wyjątkowo smacznie. Fenomen Alcaraz, najnowsze dzieło Tsongi i Simona, nieskrępowany powrót publiczności… Oto pięć powodów, dla których warto śledzić edycję z 2022 roku.

11:40 : Premier Elizabeth #Bourne właśnie przybyła do Valdaliere, w pobliżu #Vere, podczas swojej pierwszej oficjalnej wizyty w #Calvados od czasu powołania jej rządu. https://t.co/fyGGzLDmOD

11:59 : Elizabeth Bourne przybywa do 6. okręgu wyborczego Calvados, gdzie zostaje kandydatką na ustawodawcę. Francja Błękitna Normandia jest oczywiście po wizycie tego premiera.

11:59 : Bruno Le Maire pozostał na stanowisku. A do poprzedniego rządu należało już 15 ministrów. Zapytany o dzisiejszy poranek w Franceinfo zastępca LFI Ugo Bernalesis uznał to za negatywny znak. „Emmanuel Macron jest suchyAnaliza. Nie może znaleźć nowych numerów, które ogłosił kilka tygodni temu, ponieważ nikt nie chce wsiąść na tę łódź, która wydaje się zabierać dużo wody.

11:31 : Od jutra z Gabrielem Attalem zaczniemy przygotowywać ustawę o sile nabywczej „W walce z inflacją musi uczestniczyć każdy”Minister Gospodarki i Finansów Bruno Le Maire nadal zapowiada przyjęcie w przyszłym tygodniu graczy gospodarczych, którzy będą z nimi współpracować Ochrona Francuzów w obliczu rosnących cen.

11:25 : „Inflacja gospodarcza” jest naszym pierwszym wyzwaniem politycznym i gospodarczym” mówi Bruno Le Maire, który pozostaje ministrem gospodarki i finansów.

READ  Globalny inteligentny system nawadniania Analiza rynku akcji przedsiębiorstwa i rozwój strategiczny 2021-2027 - Androidfun.fr

11:30. : dzień dobry Umieść tweeta. całkowicie. Po ministrze zdrowia dzisiejszego ranka i ministrze rachunków publicznych w Bercy w tej chwili, przeniesienie władzy między Catherine Colonna i Jean-Yves Le Drian musi nastąpić dziś po południu na Quai d’Orsay.

11:22 : dzień dobry ! Kolejne dostawy w ministerstwach planowane na dziś?

11:17 : 🔴 Bezpośrednie | List BrunoLeMaire’a z okazji przejścia władzy między Gabrielem Attalem a olivierdussoptem. https://t.co/JgL2CS30XS

11:15 : Przekazanie władzy zaczyna się w Percy. Jeśli Bruno Le Maire pozostanie ministrem gospodarki i finansów, towarzyszący mu Gabriel Attal zostanie ministrem odpowiedzialnym za rachunki publiczne. Były rzecznik rządu zastąpił Oliviera Dusupeta, ministra pracy, pełnego zatrudnienia i integracji.

11:01 rano Sandrine Russo kontra Sandrine Russo. Aby skonfrontować się z ekologiem, zainwestowanym przez Nową Unię Ekologiczno-Społeczną (Nupes) w Paryżu, ruch wiejski zainwestował swoją nazwę. „To rodzaj zbiegu symetrii, której nie chcieliśmy przekroczyć” Ugruntowana partia argumentowała na prawo.

10:54 : Która formacja polityczna szanuje najwyższy stopień równości kandydatów i kandydatów w wyborach parlamentarnych? Według Francois Bayrou, szefa Ministerstwa Demokracji, ustępująca większość prezydencka awansuje „Równowaga kobiet i mężczyzn w nominacjach (…) jest najdokładniejsza i najpełniejsza ze wszystkich partii francuskich”. Ale czy krewny Emmanuela Macrona powiedział prawdę, czy też? podrobiony? Odpowiedź znajduje się w naszym artykule.

10:40 : Myślę o odwadze i odporności Francuzów. Z dala od okropnych gestów i krzyków niektórych, jednoczymy się i odkładamy na bok nasze różnice i podziały, razem, aby chronić najbardziej bezbronnych ludzi i wspierać naszych opiekunów na pierwszym planie.

10:40 : Je quitte aujourd’hui le ministère de la crise, le ministère du quotidien des Français, avec fierté. Un ministère qui a monopolisé l’attention, les préoccupations, les craintes, parfois les peurs, mais aussi l’aussi pays https://t.co/GYAymDwtsK

11:46 : Dziś z dumą opuszczam Ministerstwo Kryzysu, Ministerstwo Życia Codziennego Francuzów „ – powiedział Olivier Veran. Była minister zdrowia ustąpiła dziś rano Brigitte Bourguignon i Damienowi Abadowi. Jestem dumny, że jestem na pokładzie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, chroniąc to, co jest drogie Francuzom. Dumni z przeciwstawiania się niewyobrażalnemu w czasie, gdy będziemy mówić naszym dzieciom i wnukom: Czy powiedział.

READ  BEAUTE LUXE Ekspert w dystrybucji perfum i kosmetyków

10:56 : „Istnieje symbol, symbol zerwania idącego we właściwym kierunku. Ale edukacji obywatelskiej nie oceniamy za pomocą symboli, rządzimy nią za pomocą działań”.

Historyk Bab Ndiaye, specjalizujący się w dyskryminacji rasowej we Francji i Stanach Zjednoczonych, został ministrem edukacji narodowej. Szybko przesuń datę, szczególnie po prawej stronie. ten Sekretarz Generalny Snes-FSU, profesor ekonomii i nauk społecznych, powitany symbol separatora Przed tą datą, ale bądź ostrożny: „Będziemy oceniać na podstawie działań”.

10:56 : dzień dobry Umieść tweeta. Często zdarza się, że ministrowie przedstawiają swoją kandydaturę w wyborach parlamentarnych, w szczególności w celu utrwalenia ich legitymacji. Dla premier Elizabeth Bourne, która powinna starać się o większość w Zgromadzeniu Narodowym, jest to pierwsza i szansa na zmierzenie się z głosem elektoratu, a raczej ma ona profil wysokiej rangi urzędnika.

10:28 : Witam, dlaczego premier pozostaje kandydatem do parlamentu, skoro nie może wykonywać obu prac jednocześnie?

10:15 : Pełniąc obowiązki Ministra Solidarności, Niepodległości i Osób Niepełnosprawnych, mierzę swoją odpowiedzialność i zakres projektów. Będę sługą potrzebujących solidarności narodu. w pracy ! https://t.co/BffBJm5Qnu

10:57 : Były przewodniczący Izby Reprezentantów Damian Abad objął dziś rano obowiązki ministra ds. Solidarności, Samorządu i Osób Niepełnosprawnych. „Myślę, że dzisiejszym wyzwaniem jest zjednoczenie, połączenie i ustalenie pewnej liczby francuskich frakcji, Czy powiedział. Będę sługą potrzebujących solidarności narodu”.

10:03 : Duet ministrów środowiska: Wczoraj Amelie de Montchalin została mianowana ministrem transformacji ekologicznej, a Agnès Bagnier-Runacher została ministrem transformacji energetycznej. Po nominacjach franceinfo udzieliło głosu organizacjom pozarządowym zajmującym się ochroną środowiska. Mają nadzieję, że nie są „Znowu rozczarowany”.Amelie de Montchalin (z lewej) i Anis Bagnier-Runacher przybywają na ceremonię przekazania w Paryżu, 20 maja 2022 (EMMANUEL DUNAND / AFP) (Emmanuel Dunand/AFP)

10:01 : „Nie opuszczasz statku Tej postury bez wąskiego gardłaZe swojej strony ustępujący minister zdrowia Olivier Veran ogłosił odejście ministerstwa po przejściu naznaczonym wirusem Covid-19 i kryzysem szpitalnym.

READ  Usługi szybkiej transformacji biznesowej Wiodąca w branży branża, nadchodzące możliwości i perspektywy na rok 2030

10:36 : Cudowne rozwiązania nie istnieją w obliczu nagromadzonych przez dziesięciolecia problemów.

„Dopóki nie dojdzie do usunięcia nemerus clausus, będziemy musieli poradzić sobie z tym niedoborem lekarzy”.Nowa minister zdrowia Brigitte Bourguignon powiedziała dziś rano podczas przekazywania władzy Olivierowi Veranowi. W swojej mapie drogowej: Zwalczanie pustyń medycznych.

09:37 : To samo dotyczy prasy ogólnokrajowej, gdzie również przywołuje się to, co czeka nowy rząd. Subskrypcja Le Figaro z ePresse.frLe Parisien Tania prenumerata z INFO BOUQUET ePresse.fr

09:33 : Dziś rano w kioskach „Nowa” Ministrowie trafiają na pierwsze strony gazet. Niektóre gazety regionalne podkreślają, że ta reorganizacja nie jest do końca równoznaczna ze zmianą, podczas gdy inne dotyczą nowo przybyłych.

10:11 Oto, o czym należy pamiętać z wiadomości:

• Znamy teraz skład rządu Elizabeth Bourne, który obejmuje 13 kobiet i 14 mężczyzn. Premier uda się do Calvados w 6. okręgu prowincji, gdzie wystartuje w wyborach parlamentarnych. Od 11 rano odwiedzisz farmę mleczną w Valdaliere. Kontynuuj nasze życie.

Fińskie dostawy gazu ziemnego z Rosji zostały dziś rano odcięte. Kraj skandynawski, który rozzłościł Moskwę decyzją o wstąpieniu do NATO, zalicza Polskę i Bułgarię do grona krajów, od których Gazprom odciął gaz z powodu odmowy płacenia w rublach, co zostało sformułowane w kwietniu. Finlandia już od połowy maja jest pozbawiona rosyjskiego eksportu energii elektrycznej.

Huty w Azowstalu, ostatnia twierdza broniona przez siły ukraińskie w Mariupolu, przeszły wczoraj pod kontrolę Rosji. Dziś rano siły rosyjskie zbombardowały pozycje Kijowa na wschodzie kraju. Kontynuuj nasze życie.

• Statek kosmiczny Starliner, kapsuła Boeinga, przybywa po raz pierwszy na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Ten bezzałogowy lot testowy odbył się lata po SpaceX.