Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brązowy medal i rekord Kanady dla Karen St. Cour

Z pewnością akadyjscy sportowcy płonęli od zeszłego miesiąca. Po sprinterkach Genevieve Lalonde, pływaczce Danielle Doris, triatlonistce Camille Frenett, kulturystce Erice Savoy, łyżwiarce szybkiej Courtney Charlong, hokeistce Marlene Poissonault i baseballistce Molly Strait, nadeszła kolej na ciężarówkę Karen Saint-Cour.

19-letni Tracadil właśnie zdobył brązowy medal w przysiadzie na Mistrzostwach Świata w podnoszeniu ciężarów w Halmstad w Szwecji.

Jest to co najmniej wyjątkowy wyczyn dla tej drobnej kobiety o wzroście 4 stóp i 11 cali, która rywalizuje w klasie juniorów z wagą -47 kg. St-Coeur stanął z obciążeniem 110 kg.

Wpłynęło na to również czwarte miejsce w kumulacji trzech imprez z łączną wagą 305 kg. Podnieś 65 kg w teście wyciskania (wyciskanie) to także nowy kanadyjski rekord. Poprzedni znak 62,5 kg należał do Albertan Rhondy Wong od grudnia 2015 roku. St-Coeur zajął piąte miejsce w wyciskaniu leżąc, a czwarte w martwym ciągu (Martwy ciąg) o ładowności 130 kg.

Widać, że młoda kobieta nie mogła być dumna ze swojej przygody w Szwecji.

„Czuję się, jakbym odrobiła pracę domową” – wykrzyknęła w wywiadzie dla Messengera. Zdobycie rekordu Kanady w nowej grupie wiekowej i brązowy medal w moim pierwszym międzynarodowym konkursie to rzecz. Zwłaszcza, że ​​przyjechałem do Szwecji na 48 godzin przed zawodami. Byłem nawet najlżejszy w mojej grupie, kiedy ważyłem 46,36 kg”.

Dla St-Coeur, który wciąż posiada garść kanadyjskich rekordów w swojej byłej dywizji do lat 19, ten pierwszy krok na światową scenę to dopiero początek.

„Moim kolejnym celem jest dobre odżywianie się tej zimy, aby zyskać masę mięśniową i ostatecznie, po utracie tłuszczu, być lepiej zbudowanym na kolejne międzynarodowe zawody wśród osób poniżej 47 kg w 2022 roku” – powiedziała.

Wspomniane przez Ciebie zawody mają być Mistrzostwami Świata, które odbędą się w Guayaquil w Ekwadorze, od 26 sierpnia do 4 września 2022 roku. Na razie jednak nic nie jest pewne, chociaż brązowy medal uatrakcyjni go w oczach potencjalnych sponsorów.

READ  ATP Genewa - powrót Rogera Federera przeciwko Pablo Andogarowi nie powiódł się w trzech setach

„Wszystko będzie zależeć od mojej sytuacji finansowej w tym czasie” – powiedziała. Jeśli chodzi o Szwecję, bardzo się cieszę, że udało mi się sfinansować wyjazd, mimo że byłem studentem. Mimo to dwie firmy pomogły mi hojnie. Vintage Textured Walls Systems z Dieppe i Riordon Maple Products z Pokeshaw zapłacił za mój dres reprezentacji narodowej i moją kartę członkowską Kanadyjskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów. Powinienem też pamiętać, że w przyszłym roku zdam regionalny egzamin z masażu”.

„Oczywiście, że będzie to miało znaczenie, jeśli zależy nam na hojności innych sponsorów, ale na następnych zawodach zobaczę, czy jest sposób na uzyskanie stypendium sportowego z powiatu.Chciałbym dostać stypendium dzięki moim osiągnięciom ”.

Najmłodsza zawodniczka w kategorii do 47 kg, Karen Saint-Court, ma jeszcze cztery lata, aby ugruntować swoje przepustki do lat 24. Czy myślisz, że pewnego dnia ma szansę poflirtować z rekordami świata w swojej grupie wiekowej?

„To będzie zależało od mojego stylu życia przez kilka następnych lat” – śmieje się. Podnoszenie ciężarów nie jest sportem finansowanym w Kanadzie. W rzeczywistości jest to wciąż rozwijający się sport. Obecnie, ze względu na studia, przed zawodami pracuję więcej, a mniej sypiam.

Karen Saint Coeur (z lewej) z łączną mistrzynią wagi półśredniej i zabójczynią Cosmianą Montanaro. Dwie młode kobiety wyraźnie noszą medale na szyjach. – grzeczność

Krótko…

Włoszka Cosmiana Montanaro była wielką gwiazdą w kategorii juniorów do 47 kg ze złotym ciągiem w martwym ciągu (162,5 kg) i skumulowanym (345 kg). Druga w klasyfikacji generalnej Polka Zuzana Kola (337,5 kg) zwyciężyła w kategorii mężczyzn (122,5 kg), a trzecia Rosjanka Svetlana Verigina (330,0 kg) wygrała wyciskanie na ławce (80,0 kg).

Karine St-Coeur będzie próbowała w nadchodzących miesiącach stworzyć nowe kanadyjskie marki w wadze poniżej 47 kg (317,5 kg), curl (120,0 kg) i martwym ciągu (140, 0 kg). Albertan Ronda Wong od grudnia 2015 r. utrzymuje pozycję lidera w martwym ciągu, podczas gdy Ontario Tami Hoa utrzymuje prowadzenie w martwym ciągu od czerwca 2019 r….

READ  Monako – Paris Saint-Germain: możliwe składy