Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brawa przedstawicieli LFI po odpowiedzi tego ministra skierowanej do Zgromadzenia nie są przypadkowe

Brawa przedstawicieli LFI po odpowiedzi tego ministra skierowanej do Zgromadzenia nie są przypadkowe

Polityka – Nieoczekiwane wsparcie. La France insoumise, Minister Stanu ds. Rozwoju i Partnerstw Międzynarodowych Chrysoula Zakaropoulou, po opowiedzeniu o sytuacji otrzymała owację na stojąco. Nie do zniesienia » W Gazie, we wtorek, 5 marca, w Zgromadzeniu Narodowym.

Został przesłuchany przez zastępcę LFI Thomasa Portsa, który potępił „ Ludobójstwo narodu palestyńskiego Urzędnik rządowy potępił niedawne ataki armii izraelskiej i wezwał do „ Wyjaśnienia „W imieniu rządu Benjamina Netanjahu Jak widać na naszym filmie u góry artykułu.

Liczba ofiar śmiertelnych i sytuacja humanitarna w Strefie Gazy są nie do zniesienia. „Operacje izraelskie muszą się zakończyć”. W ten sposób potępiła Chryssoula Zakaropoulou, która zastępowała Ministra Spraw Zagranicznych Stephane’a Ségourneta. Tranzyt ” z ” Innym godnym uwagi wydarzeniem był atak izraelskich żołnierzy na palestyńskich cywilów podczas dystrybucji pomocy. »

„Wyjątkowo niebezpieczna praca”

Minister spraw zagranicznych podkreślił: Stanowcza odmowa ” z Francji ” Jeśli chodzi o izraelskie kule, „niezwykle niebezpieczne zachowanie”Według jego słów Oraz wsparcie rządu dla „Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych złożył wniosek o wszczęcie niezależnego śledztwa.” „Żądamy prawdy, sprawiedliwości i poszanowania prawa międzynarodowego”.nalegała.

Wreszcie Chrysoula Zakaropoulou zażądała podwyżki. Punkty przecięcia » Niesienie pomocy humanitarnej do Gazy, wierząc, że „ Jest oczywiste, że odpowiedzialność za oblężenie ponoszą Izraelczycy. »

Taka odpowiedź przekonała rewolucjonistów i wszystkich lewicowców w stowarzyszeniu. Zdecydowana większość sił ekologów, socjalistów, komunistów i rebeliantów wstała, aby pozdrowić Ministra Spraw Zagranicznych, podczas gdy parlamentarzyści Macrona pozostali niezachwiani. Dla wybranych urzędników na froncie libańskim oznacza to potwierdzenie faktu, że rząd zgodził się z ich stanowiskiem od początku izraelskich operacji. Wszystko przy próbie ucieleśnienia obozu rozsądku na ten temat.

READ  Unia Europejska potępia rosyjskie „masowe” rakiety i „celowe” ataki na ludność cywilną

Kiedy przesłuchiwano Portes Thomas, minister Macron zgodził się z nim i przyjął wszystkie argumenty rebeliantów », Jean-Luc Mélenchon napisał w tej sprawie na portalach społecznościowych kilka minut po przemówieniu Chrysouli Zakaropoulou, po czym dodał: « Pięć miesięcy po rozpoczęciu masakr nasze podejście jest jedyną sprawiedliwą linią dla Francji. »

Przemówienie ministra spraw zagranicznych, które w istocie nie różni się zbytnio od przemówień Emmanuela Macrona i Stéphane’a Ségourneya, jest w rzeczywistości szeroko transmitowane przez siły Mélenchona w sieciach społecznościowych. Z hasłem: „ Stanowisko rebeliantów staje się stanowiskiem naszej dyplomacji. »

Zobacz także na HuffPost: