Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brave CF, główna liga MMA, przybywa do H Arena w Nantes

Brave CF, główna liga MMA, przybywa do H Arena w Nantes

Po raz pierwszy Brave CF, turniej mieszanych sztuk walki MMA, zorganizuje duże wydarzenie na murawie Nantes. Liga Bahrajnu otworzy drzwi H Arena w Nantes dla MMA we wrześniu przyszłego roku.

Francja i MMA są wciąż bardzo nowe, a jednak ten system już daje obraz pewnego sportu na naszej ziemi.

7 września w H Arena w Nantes po raz pierwszy gościć będzie MMA Brave CF.

W tej lidze rozwinęło się już wielu francuskich zawodników, w tym Benoît Saint-Denis, który został stałym członkiem UFC, najbardziej prestiżowego międzynarodowego turnieju.

Od wojny w Afryce jako żołnierz, po wojnę w oktagonie jako wojownik, Benoit Saint-Denis pozostał w Brave CF, zanim postawił stopę w dzisiejszym UFC. Mistrz brazylijskiego jiu-jitsu i ogólnie sztuk walki, były oddział sił specjalnych uczynił MMA swoim ulubionym zawodem.

Młody, ale doświadczony w zapasach i walkach ekstremalnych od kilku lat Axel Sola to wschodząca gwiazda mieszanych sztuk walki. Ostatnią walkę, którą wygrał w Brave CF, stoczył 17 grudnia z Brazylijczykiem Mateusem Mirandą.

Z pięciu walk było to pięć zwycięstw, a jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach.

„Za półtora roku, jeśli wszystko pójdzie dobrze, myślę, że mogę ubiegać się o miejsce w Ultimate Fighting Championship.”

Nazwiska zawodników nie zostały ujawnione 7 września w H Arena w Nantes. „Francja będzie dwudziestym dziewiątym krajem, który odwiedzi nasza organizacjamówi Mohamed Shaheed, założyciel Brave CF.

Aby utrzymać napięcie, nie dając zbyt wielkiej nadziei, Laurent Pourrut, współprzewodniczący Hexagone MMA przyznaje, że „Widzowie dostaną swoje pieniądze„.

Kasa będzie czynna w czwartek 25 maja od godz. bilety. h-arena.fr

MMA zostało najpierw zakazane, zanim zostało zaakceptowane we Francji. W 2018 roku Roxana Maracinho zastąpiła w Ministerstwie Sportu byłą szermierz Laurę Flessel. Od tego czasu współpracuję z Francuską Federacją Boksu, aby spopularyzować ten system, który został już wprowadzony na arenie międzynarodowej, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Anglii, Polsce i Singapurze.

READ  Euro 2020: Festiwal Kane'a i zemsta Harry'ego

W lutym 2020 roku, po kilku latach namysłu, MMA zostało zalegalizowane we Francji głosowaniem Ministra Sportu i FFB (Francuskiej Federacji Boksu).

Małym sportem, który stał się standardem, słyszanym przez pokolenia Francuzów, jest MMA. Kopanie, uderzanie pięścią, kolanem i łokciem, ekstremalne walki ukazujące brutalność walczących. Jednak według UFC, najbardziej prestiżowej ligi na świecie, mającej swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych, ten sport uprawia obecnie prawie 4 miliony Francuzów.

W 1998 roku Roxana Maracino została pierwszą mistrzynią świata w historii francuskiego pływania. Czternaście lat później, w 2022 roku, Cyril Jean, wówczas marionetka tricolor MMA, zostaje pierwszym francuskim zawodnikiem, który został koronowany na tymczasowego mistrza świata we Francji.

Pochodzący z La Roche-sur-Yon w Wandei Cyryl Gane jest ukochaną, niekwestionowaną osobą w okolicy. Atletyczny, ale nie na długo, Vendéen uprawia kilka sportów, w tym piłkę nożną, rugby i lekkoatletykę. Z drugiej strony ekstremalna walka w nim coś ujawnia: wrogość, która nie ma charakteru wspólnotowego.

„Jestem emocjonalny”

Cyryl Jane

Konferencja prasowa

Uprzejmy, może za bardzo, jest rzadkim i nieco wyróżniającym się wojownikiem, ponieważ nie okazuje złości w klatce. „Skoncentruj się, mając na uwadze cel” Zaufanie na konferencji prasowej w UFC.

Nie jest potworem, nie jest showmanem, jak na przykład Irlandczyk Conor McGregor. Tak zwany „dobry dzieciak” wydaje się spokojniejszy i bardziej zrównoważony w spojrzeniu na przeciwnika. W klatce Cyryl Gane ma temperament bardziej podobny do temperamentu mistrza wagi lekkiej UFC, Khabiba Nurmagomedova.

W lidze północnoamerykańskiej 32-letni Francuz wygrał 11 meczów, przegrywając tylko z dwiema porażkami, z Francisem Ngannou w 2022 roku i Jonem Jonesem w 2023 roku.

Ale mimo wszystko Francja dzisiaj integruje, wchłania i podkreśla MMA we Francji, dzięki występom tego wybitnego zawodnika i wysiłkom Ministerstwa Sportu w latach 2018-2020.