Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brak medalu dla reprezentacji Francji

Brak medalu dla reprezentacji Francji

Matthew Warnier, Media365, został opublikowany w niedzielę 2 maja 2021 r. O godzinie 23:40

Po upewnieniu się, że na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio były dwa etapy 4×400 m, francuska drużyna lekkoatletyczna zakończyła światowe zmiany, nawet nie błyszcząc.

Reprezentacja Francji wraca bez najmniejszego medalu z Chorzo. Jednak z okazji wydania World Relays w 2021 roku kluczem do heksagonalnej lekkoatletyki był niewątpliwie inny element. W rzeczywistości, po pierwszym dniu w tę sobotę, który pozwolił dwóm pojazdom 4x400m na ​​przekazanie biletów na nadchodzące igrzyska olimpijskie, finały zaplanowane na niedzielę dodały miły bonus. Stan umysłu, który znalazł odzwierciedlenie w formacji kobiet na 4×400 m i całkowicie odnowiony w porównaniu z drużyną, która zapewniła sobie miejsce w ostatnich 24 godzinach wcześniej. Z Sonkamba Silą, Brigitte Ntiamoah, Kelią Pullen i Kelly Amaru, drużyna Niebieskich zajęła ostatnie miejsce, ponad 12 sekund za Kubańczykami, którzy pokonali Polskę i Wielką Brytanię o złoty medal. Licząc również na znacznie zmodyfikowany czterokrotnie, wyścigi mężczyzn 4×400 m nie dały bardziej godnego pozazdroszczenia wyniku. Victor Coroller, Gil Piron, Ludovic Oseni i Mohamed Kunta zajęli siódme miejsce, mniej niż trzy sekundy za Holandią, przed Japonią i Botswaną.

Nie udało się dostarczyć na wyścig 4 x 100 m kobiet

Prawdopodobnie najbardziej ryzykowna szansa na zdobycie medalu zamkniętego, kiedy po raz drugi w sobotnich kwalifikacjach, 4×100 m kobiet nie spełniło oczekiwań. Podczas gdy Orlane Umbisa Dzango ustąpił Widedowi Atatou z powodu kontuzji łydki, kwartet, który utworzył z Cynthią Leduc, Marusią Barry i Sarah Richard Mingas nie przekroczył linii mety z powodu niedawnej awarii dostawy. Tak więc to był widz, że Tricolores zobaczył, jak Italei wygrywa przed Polską i Holandią, oddzielonymi milisekundami. „Wielki cel i presja wynikały z sobotniego serialu” – powiedział gazecie Frank Nee, trener sztafety kobiet na 4×100 m. drużyna Te globalne sztafety pozostają „bardzo satysfakcjonujące, nawet jeśli jest wiele grup drużyn narodowych i mamy serie w rozsądnych cenach”. Ale błąd transmisji pokazał, że temu zespołowi „wciąż brakuje doświadczenia” i musi „kontynuować pracę przed Tokio”.

READ  Wyrok więzienia został potwierdzony w apelacji przeciwko pomocnikowi Sochaux, Sambo Yatabariemu

Simbine ma na sobie RPA i dwa medale dla Włoch

Wśród nielicznych znamienitych osób w Chorzowie Akani Simbine nie odbyła tej podróży bez powodu. Dzięki ostatniej misji w pierwszej lidze, czwarte miejsce na ostatnich 100 m zapewniło RPA tytuł 4×100 m mężczyzn przed Włochami i Japonią. Squadra Azzurra, oprócz wygrania 4 x 100 m kobiet, dodała do swojego rekordu mieszane 4 x 400 m, wygrywając finał nad Brazylią i Dominikaną. Dystans, który nie był uwzględniony w programie dużych turniejów ani w igrzyskach olimpijskich, dystans 4×200 metrów pozwolił Polsce na zdobycie drugiego tytułu w tych światowych sztafetach na koniec zawodów kobiet, które zdobyła z Irlandią i Ekwadorem. Ze swojej strony Niemcy zdobyły mistrzostwo mężczyzn, wyprzedzając Kenię i Portugalię. Piąta edycja światowych zawodów, pierwsza w Europie, która cierpiała z powodu braku wielu czołowych krajów, ale pozwoliła jednak określić zakres kolejnych dużych zawodów, Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata Eugeniusza w 2022 roku. .