Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Boris Johnson ostrzega, że ​​presja na brytyjskie szpitale „będzie wielka”

Szpitale będą pod presją”.olbrzymiPremier Boris Johnson powiedział, że w ciągu najbliższych kilku tygodni w Wielkiej Brytanii z powodu błyskawicznego rozprzestrzeniania się wariantu koronawirusa Omicron, z wykluczeniem dalszych ograniczeń. 1 stycznia brytyjski minister zdrowia wezwał swoich obywateli do „życia” dla wirusa.

Musimy zdać sobie sprawę, że presja na NHS, na nasze szpitale, będzie znacząca w ciągu najbliższych dwóch tygodni, może nawet więcej.Lider Partii Konserwatywnej powiedział na marginesie wizyty w ośrodku szczepień w Anglii.

اmikronowe pęknięcie

Nie ma wątpliwości, że firma Omicron nadal rozprzestrzenia się po całym kraju’, dodał, aleJest oczywiście mniej okrutnyZ innych wariantów, takich jak Alpha i Delta.

Wielka Brytania, jeden z najbardziej dotkniętych przez pandemię krajów, w którym zginęło prawie 149 000 osób, stoi w obliczu eksplozji zanieczyszczeń (ponad 137 000 przypadków w Anglii i Walii w niedzielę) przypisywanych firmie Omicron.

Praca zdalna i noszenie maski

Jednak Boris Johnson wykluczył na razie nałożenie nowych ograniczeń poza pracą zdalną i noszeniem już założonej maski, opierając się na badaniu i intensywnej kampanii szczepień, która, jego zdaniem, pozwoliła na podanie dodatkowej dawki. podano 76% dorosłych.

Myślę, że zestaw rzeczy, które teraz robimy, jest słuszny„, Powiedział.”Niestety większość osób przebywających na oddziale intensywnej terapii nie została zaszczepiona, a zdecydowana większość, około 90%, nie otrzymała dawki przypominającej.Ponownie wezwał ludność do szczepienia.

Jednak, aby przeciwdziałać Omicronowi, rząd postanowił zalecić uczniom szkół średnich noszenie masek na zajęciach od tego tygodnia. The Daily Telegraph wskazał również w sobotę, że może przedłużyć zalecenie pracy z domu, obowiązujące od połowy grudnia, do stycznia.

Zanieczyszczenia zmniejszające siłę roboczą

Oprócz wzrostu liczby hospitalizacji służba zdrowia boryka się z nieobecnością tysięcy pielęgniarek w izolacji z powodu infekcji wirusem Corona lub bliskich kontaktów.

READ  Globalne oprogramowanie do modelowania CAD Perspektywy rynkowe zmienione w raporcie nowego sklepu z badaniami rynku, ponieważ COVID-19 ma mieć ogromny wpływ na sprzedaż w 2021 r.