Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Boom w zrównoważonych finansach

Boom w zrównoważonych finansach

Niestety, temu trendowi towarzyszy powszechne zielone pranie


© Freepik

Inwestorzy dobrze znają wzrost Tesli. Akcje EVM są obecnie prawie dziewięciokrotnie wyższe od ich wartości na początku 2019 r. Ale to nie jest wyjątek. W miarę jak liderzy polityczni na całym świecie zaczynają wysyłać wyraźniejsze sygnały o swoim pragnieniu przeciwdziałania zmianom klimatycznym, tak samo dzieje się z sektorem prywatnym i zielonym boomem.

Ponad 40 przyjaznych dla środowiska firm odnotowało trzykrotny wzrost ceny akcji od początku 2019 r. Sześć z nich osiąga lepsze wyniki niż Tesla. Wśród beneficjentów są wszelkiego rodzaju firmy, które redukują emisje dwutlenku węgla, od producentów paneli słonecznych po producentów wodorowych ogniw paliwowych.

Całe szaleństwo na temat zielonych funduszy, ładu środowiskowego i ładu korporacyjnego

W międzyczasie wiele dużych firm z innych branż zaczęło popisywać się ekologicznymi referencjami. W ostatnich tygodniach na giełdach energii ze źródeł odnawialnych odnotowano lukę, częściowo z powodu obaw inwestorów o możliwość wyższych stóp procentowych, ale inne aktywa zaczęły rosnąć. W Europie cena dwutlenku węgla jest najwyższa w historii. Rosną również ceny metali, takich jak miedź i lit, które są wykorzystywane w samochodach elektrycznych.

Ten boom odzwierciedla gwałtowny wzrost popytu ze strony inwestorów. Wszyscy, od największych firm naftowych po codziennych inwestorów na WallStreetBets, inwestują w przyjazne dla klimatu projekty i akcje. ”

Ten boom odzwierciedla gwałtowny wzrost popytu ze strony inwestorów. Inwestują w to wszyscy, od największych firm naftowych po day traderów na WallStreetBets […]