Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Boję się znaleźć u władzy skrajnie prawicowego wybranego urzędnika”.

Kilian, 20 lat, agent SNCF, przed dworcem Montparnasse w Paryżu. (Manon Milla / Francja Info)

Killian ma 20 lat. on jest SNCF Train Sales Agent, praca, którą opinia publiczna nazywa „Kontrolerem” i członkiem „Gare!” która broni praw LGBT+ i promuje ich włączenie do firmy. Jeśli Killian zdecyduje się pracować w SNCF, dzieje się tak między innymi ze względów środowiskowych.

Dla mnie kolej to kluczowa kwestia w walce ze zmianami klimatycznymi„Z tego powodu Kilian postanowił zrezygnować ze studiów w zakresie geografii i planowania przestrzennego” – mówi.Chciałem wnieść swój kamień do budynku, a środowisko jest dla mnie ważne, nieprzerwany. Zależy mi na wykonywaniu pracy zgodnej z moją etyką.

Kilian interesuje się środowiskiem, ale także prawami LGBT. Dlatego zdecydował się być częścią „Gare!” Z SCNF, który istnieje od ponad 20 lat. “W SNCF wciąż jest kilka osób, które nie są otwarte, chociaż większość z nich”Przyznaje, zauważając, że brakuje treningu. “To rzeczywistość szkolenia, która unika popełniania błędówmówi Killian.

To zaangażowanie na rzecz klimatu i mniejszości rozciąga się również na politykę. “Chciałbym ustąpić, ale nie wiem gdzie. Trudno jest zidentyfikować konkretną stronę“, On mówi.”W Zielonych, Insomach i PSP jest coś dobrego, a wystarczyłoby podsumowanie wszystkich trzech. Można to wykorzystać w wyborach prezydenckich w 2022 roku, zwłaszcza gdy wiemy, co się dzieje na fronciePowiedział, odnosząc się do Marine Le Pen, kandydatki Rajdu Narodowego.

Kiedy widzę, co dzieje się na Węgrzech czy w Polsce z osobami LGBT, to naprawdę mnie przeraża.

Kilian, 20

francjainfo

Wiedząc, jakie ryzyko ludzie ryzykują, będąc sobą, musimy być w stanie ręczyć za tych ludzi, powitać ich i zapewnić im bezpieczeństwo.– pyta Kylian.Mówię sobie, że nie ma solidarności, lamentuje, Chociaż będziemy tego coraz bardziej potrzebować. Przy restrykcyjnej polityce imigracyjnej trudno mi zrozumieć, jak możemy to naprawić, a ja, jako człowiek, zraniłem mnie.

READ  Brama inspirowana Stargate zbudowana między Polską a Litwą