Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Bohaterowie” Pauliny Dolmeyer: Jak być wolnymi i dumnymi w Polsce? Wybierając swoje przeznaczenie i … swoją decyzję. Cudowna historia wbrew powadze czasu …

– Najpierw idź. Doskonała jakość tej powieści wynika w rzeczywistości z jakości pisma. Otrzymujemy tak wiele fragmentów jak cios, prawie każda strona mówi do siebie: „Wygląda świetnie”! Ostry, żywy, buntowniczy, smażony na pisklętach, czasem radosny, czasem głęboki – ten styl jest szczególnie dopasowany do osobowości bohaterów. Paulina Dolmeyer celuje w ożywianiu ich. Intensywna obecność Wandy, jej głos, jej złość, jej nieszczęście nie mogą pozostawić cię obojętnym. Portrety postaci drugorzędnych – takich jak żydowski Golberg, który uciekł z Holokaustu czy były kleryk Adam, zbawca Daphne – są również rysowane z dużą precyzją.

– Pomiędzy obliczonym dla niego czasem, a zajmującymi go wspomnieniami, prowadzą one czytelnika w tę iz powrotem w szalony wyścig: „Czasami słyszę swoje życie jak pociąg, jest wykoleił się i toczy się niezauważony przez swoją szaloną ścieżkę, wisząc na swoim miejscu jestem ostatnim, nie mogę się doczekać konfliktu ”.

– O upadku powojennej Polski mówi życie codzienne, nigdy dyskurs polityczny. Paulina Dolmeyer, która mieszkała we Francji w okresie dorastania, zanim wyemigrowała do Francji, używa tylko prawdziwych, prawdziwych, dokładnych i potężnych szczegółów.

Edward, były dziennikarz, jest „doświadczonym” biznesmenem, jest posłem do PE „kochanym przez media”, a przede wszystkim troskliwym mężem. … mąż, będąc w szpitalu, wspomina, że ​​”żyli razem przez stulecie … uciekli z zawalonego świata”.

READ  Ten hotel dla 60 ukraińskich uchodźców to ostateczność