Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biografia | Susan Wojcicki – CEO YouTube

Susan Wojcicki jest prezesem youtubeNajwiększa platforma do udostępniania wideo Internet. Przedsiębiorca większość swojej kariery spędziła w domu GoogleIstnieje od początku istnienia firmy, aż do późnych lat 90-tych. Susan pomogła stworzyć jedne z najbardziej dochodowych produktów w historii międzynarodowych korporacji i odegrała główną rolę w zrozumieniu, w jaki sposób monetyzacja biznesu i zapewnienie przewagi konkurencyjnej grupie.

W swoim najnowszym rankingu najpotężniejszych kobiet na świecie magazyn Forbes zajął szóste miejsce po Angeli Merkel, Theresie May, Melindzie Gates, Sherrill Sandberg i Mary Barra.

Mając pięcioro dzieci i majątek szacowany na ponad 400 milionów dolarów, Wojcicki stał się światowym punktem odniesienia Rzecz Reklama w Internecie i rozwijanie nowych działań.

Początki Susan Wojcicki

Susan Wojcicki miała podstawowe wykształcenie z filozofii i historii, ale informatyka stała się jednym z jej zainteresowań. Następnie kontynuowała studia w Business Administration (MBA) na prestiżowym Uniwersytecie UCLA. Zanim dołączył do Google, Wojcicki pracował przez jakiś czas przy Korporacja intelektualna.

Jego ojciec, Amerykanin polskiego pochodzenia, był nauczycielem budowa ciała Na Uniwersytecie Stanforda i jej matka, potomka rosyjskich Żydów, była nauczycielką. Mieszkała w otoczeniu naukowców.

Następnie, po uzyskaniu tytułu magistra nauk ścisłych i zarządzania biznesem, postrzegała Internet jako kraj możliwości i nie zajęło jej dużo czasu, zanim nauczyła się programowania.

W jego garażu narodził się Google

Susan Wojcicki A. garaż W 1998 roku dla dwóch młodych mężczyzn Strona Ari I Sergey Brin, Stworzenie wyszukiwarki internetowej. Czynsz za 1700 $ miesięcznieHipoteka Ze swojego nowego domu w Menlo Park, niedaleko Palo Alto w Kalifornii.

W tamtym czasie pracowała w firmie Intel i wydawało jej się, że przedsięwzięcie tych dwóch studentów ma potencjał, by stać się wielką innowacją. Wkrótce potem zdecydowała się dołączyć do zespołu Google, Chociaż Ciąża Cztery miesiące temu została pierwszą kobietą, która dołączyła do firmy i szesnastym pracownikiem.

READ  Dla Moskwy statki płynące na Ukrainę na Morzu Czarnym to „potencjalne łodzie wojskowe”

Jego zakład się opłacił i doprowadził go do zostania ekspertem ds. Marketingu dla giganta technologicznego, a następnie dyrektora generalnego firmy youtube, Platforma wideo, która Google Zakupiony w 2006 roku z polecenia samej Pani Wójcickiej.

Jego siostra Anne jest biologiem i założycielką firmy badawczej Dziedziczny 23andme poślubił Sergeya Brina, jednego z założycieli giganta technologicznego, choć obaj później się rozwiedli.

Jego pierwsze kroki w Google

W Google zaczynała jako dyrektor ds. Marketingu, a wraz z rozwojem firmy zarządzała wszystkimi relacjami handlowymi i reklamowymi w firmie. Wójcicki kierował rozwojemAdSenseJest to usługa dla firm do reklamowania się w Internecie oraz innych produktów, takich jak AdWords I Google Analytics.

Robiła to wszystko, wychowując swoje dzieci. Ustaliłem również historyczną zasadę nie odbierania telefonów i e-maili w godzinach od 18 do 21. Podobnie stworzyła w YouTube praktyki, takie jak elastyczne godziny pracy i płatny 18-tygodniowy urlop macierzyński, zasady, które są dość nietypowe w Stanach Zjednoczonych.