Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biegacz Charles-Antoine Kwaku zdobył szóste złoto dla Francji

Biegacz Charles-Antoine Kwaku zdobył swój szósty złoty medal dla francuskiej drużyny na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio we wtorek, 31 sierpnia, wygrywając finał na 400 metrów (T20 .klasa). 23-latek podnosi liczbę medali dla Francji do 33, czyli tylko dwa od celu wyznaczonego na 35.

Franceline ukończyła okrążenie w 47 sekund i 63 sekundy przed Wenezuelczykiem Luisem Felipe Rodriguezem Bolivarem (47 sekund 71) i Brytyjczykiem Columba Blango (47 sekund 81).

„Będę trenował tak dobrze, jak powinienem, żeby być bardzo poważnym”Charles-Antoine Kwaku już planuje Paryż 2024.

To także trzeci medal francuskich sportów adaptacyjnych, odpowiednik Parasportu dla osób z niepełnosprawnością poznawczą, z Lea Verney (srebro) i Lucasem Kringiem (brąz) torując drogę w tenisie stołowym.

Jest to wreszcie piąte podium we francuskich Igrzyskach Paraolimpijskich po srebrnym medalu przewodniczącej francuskiego Komitetu Paraolimpijsko-sportowego Marie-Amelie Le Faure w skoku w dal (T64 .klasa).

Nieco wcześniej w ciągu dnia rowerzyści Alexandre Loveras i Corentin Erminault Wygrał jazdę na czas w tandemie.

Ten medal jest zwieńczeniem bardzo krótkiego projektu20-letni Lloveras, który bierze udział w swoich pierwszych Igrzyskach Paraolimpijskich, dobrze się bawi. Razem zaczęliśmy jeździć w listopadzie na oczach wyszkolonych przez lata załóg. Zabiegaliśmy o tytuł Igrzysk Paraolimpijskich, Hymn Francji…i dzisiaj to zrobiliśmy, jest super. „

Wybór artykułów na temat Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2021

Znajdź całą naszą zawartość na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio, 24 sierpnia – 5 września:

Świat z AFP

READ  Kim jest Selow Balserik, nauczyciel tańca neoklasycznego w Essoar (Boys du Dome)?