Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biały Dom obawia się „niszczącego” zakazu stosowania pigułki aborcyjnej

Sędzia federalny w Teksasie może zawiesić zezwolenie przyznane na szczeblu krajowym na mifepriston (RU 486), który jest jedną z dwóch pigułek stosowanych do aborcji medycznej.

Le Figaro z AFP

opublikowany aktualizować

Ta zawartość jest niedostępna.

rzeczniczka Białego Domu Karen Jean-Pierre. Brendan Smalowski/AFP

Biały Dom wyraził zaniepokojenie w środę, 1 marca, możliwym zakazem „ciężki : silny” pigułki aborcyjne w całych Stanach Zjednoczonych, zgodnie z decyzją konserwatywnego sędziego. To będzie taka decyzja „Bezprecedensowy i niszczycielski dla kobiet. I znajdziemy się na niezbadanym terytorium.— powiedziała rzeczniczka amerykańskiego rządu Karen Jean-Pierre podczas rutynowej konferencji prasowej. „Ściśle współpracujemy z Ministerstwem Sprawiedliwości i Ministerstwem Zdrowia, aby się przygotować”. Potwierdziłem tę możliwość.

Sędzia federalny z Teksasu Matthew Kacsmarek może od 24 lutego w każdej chwili wydać decyzję w sprawie skargi złożonej przez przeciwników aborcji przeciwko U.S. Drug Administration w sprawie zezwolenia na mifepriston (RU 486) w 2000 r., jedną z dwóch stosowanych pigułek. Do medycznego przerwania ciąży. Powodowie ci proszą sędziego, który jest znany ze swoich twardych stanowisk, o niezwłoczne zawieszenie tego zezwolenia dla całych Stanów Zjednoczonych.

Ta zawartość jest niedostępna.

54% poddało się aborcji medycznej

Jego decyzja może mieć poważne konsekwencje, ponieważ dziś 54% aborcji wykonywanych w kraju to aborcje medyczne. Od czasu, gdy Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych w czerwcu zeszłego roku zdemaskował prawo do aborcji, 15 stanów zakazało aborcji na swoich ziemiach i zakazało tam stosowania pigułek aborcyjnych. Ale kobiety, które tam mieszkają, nadal mogą dostać pigułki z sąsiednich krajów, co jest prostszą procedurą niż operacja.

READ  Bill Gates i jego żona Melinda ogłosili rozwód