Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

BEZPOŚREDNIO — Koronawirus: Ułatwienie protokołu zdrowotnego w szkołach

Francja stoi w obliczu piątej fali epidemii Covid-19, która skłania rząd do podjęcia nowych środków. Śledź tutaj wszystkie wiadomości związane ze stanem zdrowia we Francji lub na świecie.

6 godz. 49

Pandemia COVID-19 osierociła około 98 000 dzieci w Peru, ogłosił w czwartek rząd najbiedniejszego kraju świata w stosunku do całkowitej populacji.

„Nasz kraj jest niestety krajem, w którym prawie 98 000 dzieci straciło ojca, matkę lub opiekuna podczas pandemii” – powiedziała minister ds. kobiet Anahi Durand na podstawie danych opublikowanych przez czasopismo medyczne Lancet.

„Mamy smutny rekord bycia krajem, w którym najwięcej dzieci tęskni za ojcem i matką” – dodała.

6h33

W czwartek Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że liczba zajęć zamkniętych w tym tygodniu wzrosła do 9202, czyli do najwyższego poziomu od wiosny 2021 roku.

6 godz. 31

Matignon zdecydował się złagodzić ostatnio wprowadzony szkolny protokół zdrowotny, który wymaga od uczniów wykonania trzech testów (D0, D+2, D+4) na każdy nowy pozytywny przypadek wykryty w ich klasie w okresie krótszym niż siedem dni. Od teraz ta ścieżka będzie obowiązywać przez cały tydzień, nawet jeśli nowe sprawy pojawią się w dniach następujących po pierwszej.

READ  Storm Henry, mniej dotkliwy niż oczekiwano, pozostawił ponad 110 000 ludzi w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych bez prądu