Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obowiązek szczepień: jak władza wykonawcza uzasadnia odmowę jego wykonania?

Argumenty – Rząd w dalszym ciągu wyklucza jakiekolwiek zastosowanie obowiązkowych szczepień, argumentując, że kontrole będą bardzo trudne do przeprowadzenia, a grzywny obciążą najskromniejsze osoby. Nadal polegaj na karcie szczepień, aby osiągnąć cele dotyczące szczepień.

Partia Socjalistyczna domaga się tego od lipca ubiegłego roku. Były premier Edouard Philippe przemawiał na jego korzyść, a Włochy wydały w środę dekret, aby wymusić go na osobach powyżej 50 roku życia od 15 lutego. Ale dla rządu obowiązkowe szczepienia to czerwona linia, której nadal nie chce przekroczyć. W swoim wywodzie władza wykonawcza rzuciła istotne światło na problem kontroli i kar.

Wszystkie informacje na temat

COVID-19: Wyzwanie dotyczące szczepień

„Jeśli powiesz jutro wszystkim dorosłym, powinniśmy zostać zaszczepieni. Jak to kontrolujemy i jaka jest kara? To jest prawdziwy problem”Prezydent RP powiedział w rozmowie z paryski Opublikowano w środę, 5 stycznia oprócz chęci’Zgubić się’ Nieszczepione. „Czy mam zmusić ludzi do pójścia na szczepienia? Wsadzić ich do więzienia, a potem zaszczepić? Powiesz mi: „Jesteś obcy, jesteś… Nie zrobimy tego. „” Aby osiągnąć ten sam cel, stawia wszystko na kartę szczepień, którą ze środy wieczorem na czwartek przegłosowało Zgromadzenie Narodowe. „Musisz im powiedzieć: od 15 stycznia nie będziesz mógł już iść do restauracji, nie będziesz mógł już wziąć armaty, nie będziesz mógł już wypić kawy, nie będziesz mógł już iść do teatru, nie będziesz mógł już więcej niż pójść. do kina…”, on dodał.

Te same argumenty przedstawił w czwartek rano premier. „Cel to: zaszczepienie jak największej liczby osób. Szczepienia obowiązkowe to środek, to narzędzie”Jan Castex wyjaśnił w RMC i BFMTV. „Mamy już trudności z weryfikacją pozwolenia na wjazd, będziemy mieć większą kontrolę nad przestrzeganiem szczepień”. „Co to są szczepienia obowiązkowe? To w porządku. Celem jest szczepienie ludzi, a nie wpłacanie pieniędzy do państwowej kasy. Będziemy to kontrolować?, zakończył.

READ  W kierunku złagodzenia ograniczeń zdrowotnych dla osób zaszczepionych i zaszczepionych

Nie przytłaczaj biednych grzywną

Kolejny argument wysuwany przez władzę wykonawczą: wysokość grzywien, które obciążałyby nieszczepione i często najskromniejsze kategorie ludności. „Trudność kary polega na tym, że ludziom, którzy są już niestabilni finansowo, nie zostałeś zaszczepiony i zostaniesz ukarany grzywną”., doceniony dziś Prezes Reprezentantów Larim Christophe Castaner francjainfo. „Masz całą klasę nieszczepionych ludzi, którzy niekoniecznie są przeciwni szczepieniom, ale są w niekorzystnej sytuacji, na obszarach robotniczych, z dala od opieki. Nałożenie obowiązku zaszczepienia byłoby grzywną na tych ludzi, nie pozwoliłoby nam osiągnąć naszego celu „Wyjaśnił Jan Castex. W swoim wywiadzie z paryskiEmmanuel Macron również odmówił nałożenia grzywny w wysokości 1000 lub 2000 euro „Bardzo skromni ludzie, którzy nie zostali zaszczepieni”.

Przeczytaj także

  • Covid-19: Według naszego sondażu większość Francuzów popiera przejście szczepionki
  • COVID-19: Co prawo mówi o obowiązku szczepień?

Wreszcie rząd nie chce porównywać sytuacji we Francji z sytuacją w krajach europejskich, które nałożyły obowiązek szczepień: we Włoszech dla osób po pięćdziesiątce od 15 lutego, a Austrii dla wszystkich mieszkańców od 15 lutego. „Wiele krajów wprowadziło obowiązkowe szczepienia i niekoniecznie mają taki sam wskaźnik szczepień jak we Francji”, usprawiedliwił Christophe Castaner. „Ci, którzy mieli bardzo niski wskaźnik szczepień. Pozwoliło im to na postęp, ale nawet tam, gdzie jesteśmy”., jak powiedział Jan Castex.

Jednak obecnie 73,8% ludności Francji jest w pełni zaszczepionych, w porównaniu do 75,3% we Włoszech i 73,1% w Austrii. Nawet jeśli wskaźnik szczepień w tym ostatnim kraju faktycznie wzrósł w listopadzie i grudniu ze względu na obowiązek szczepień.

na ten sam temat

Najczęściej czytane artykuły

Na żywo – Covid-19: Francja znosi kwarantannę dla zaszczepionych z RPA

Szczepionka przeszła: ustawa uchwalona na apelu, po trzech dniach gorącej debaty

READ  Kijów oskarża Rosjan o chęć „zniszczenia Donbasu”, który będzie nadal broniony

„Mowa nieszczepionych staje się nie do zniesienia dla opiekunów”, profesor Labostol ocenia LCI

Emmanuel Macron mówi, że „naprawdę chce zdenerwować nieszczepionych”

Mamy nadzieję zakończyć Covid z Omicronem: Jak zakończyły się minione pandemie?

LCI . Logo
Broni ambicji informacji
Bezpłatnyi
zweryfikowane Każdy ma do niego dostęp dzięki dochodom
Reklama .

Aby pomóc nam w utrzymaniu tej bezpłatnej usługi, możesz „zmienić swój wybór” i zaakceptować wszystkie pliki cookie.