Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Benjamin Mendy został zwolniony za kaucją i czeka na proces za gwałt

Brytyjski wymiar sprawiedliwości zwolnił francuskiego obrońcę Manchesteru City Benjamina Mendy’ego, oskarżonego o siedem przestępstw gwałtu i napaści na tle seksualnym, i umieścił go w piątek pod nadzorem sądowym.

Francuski obrońca Manchesteru City, Benjamin Mendy, oskarżony o gwałt, został zwolniony za kaucją i umieszczony pod nadzorem brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości. Sędzia Patrick Thompson podczas rozprawy w sądzie koronnym w Chester (północno-zachodnia Anglia) zdecydował o uwolnieniu 27-letniego mistrza świata z 2018 roku, który od końca sierpnia przebywa w areszcie tymczasowym. Jego proces ma nastąpić dopiero w czerwcu.

Pod koniec dzisiejszej rozprawy sędzia ogłosił w ten sposób zwolnienie za kaucją. Będzie podlegał „surowym” warunkom i będzie musiał ponownie pojawić się w Chester 24 stycznia. Został ostrzeżony, że zostanie wydany nakaz aresztowania, jeśli nie stawi się na tym nowym wstępnym przesłuchaniu.

Od końca sierpnia przebywa w areszcie śledczym

Były zawodnik Marsylii i Monako również musi zostać w domu i nie kontaktować się ze skarżącymi. Dotknięty siedmioma przypadkami gwałtu na czterech kobietach i jednym przypadkiem napaści na tle seksualnym pięciu, w przypadku faktów, które będą miały miejsce między październikiem 2020 r. a sierpniem 2021 r., przebywa w areszcie tymczasowym od końca sierpnia.

Sprawa rozpoczęła się pod koniec sierpnia, kiedy Manchester City ogłosił zawieszenie zawodnika bez dalszych wyjaśnień. Następnie angielskie sądownictwo ogłosiło, że Mendy została aresztowana po tym, jak została oskarżona o cztery przestępstwa – w tym jedno popełnione kilka dni wcześniej na zwolnieniu warunkowym – i napaść seksualną przez trzy kobiety, w tym nieletnią. Mówi się, że te pierwsze wydarzenia miały miejsce w jego domu w Priestbury w Cheshire.

Pod koniec sierpnia lewa strona została uwięziona w więzieniu Altcourse w Liverpoolu, a przed Bożym Narodzeniem została przeniesiona do Strangeways w Manchesterze, słynącym z jednego z najcięższych więzień w Wielkiej Brytanii.