Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trzech białych Amerykanów zostało skazanych na dożywocie za zabójstwo Ahmeda Arbery’ego, afroamerykańskiego biegacza sportowego

Jego nazwisko było wymieniane podczas wielkich protestów antyrasistowskich, które wstrząsnęły krajem latem 2020 roku.

Artykuł autorstwa

opublikowany

czas czytania : 1 minuta.

Został skazany za morderstwo 24 listopada po dyskusjach, które dotyczyły kwestii rasizmu i prawa do samoobrony. Trzech białych Amerykanów Został skazany w piątek 7 stycznia na dożywocie za prześladowanie, a następnie zamordowanie młodego czarnego biegacza Ahmeda Arbery’ego w lutym 2020 roku w Georgii na południu Stanów Zjednoczonych.

35-letni strzelec Travis McMichael i jego 66-letni ojciec Gregory McMichael zostali skazani na dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Ich sąsiad William Bryan, lat 52, który brał udział w procesie filmując ją, został skazany na dożywocie z możliwością wcześniejszego zwolnienia po 30 latach więzienia.

Ahmed Arbery na zewnątrz „Biegał i skończył, uciekając o swoje życie”, powiedział sędzia Timothy Walmsley, wymierzając wyrok w Brunszwiku, nadmorskim miasteczku w południowo-wschodniej części stanu.

Rodzina Ahmeda Arbery’ego zapytała w piątek rano sędziego A Maksymalna kara. że oni „Namierzył mojego syna, ponieważ nie chcieli go w swojej okolicy”., zapewniła matka Ahmeda Arbery’ego, Wanda Cooper-Jones.

Prawnicy trzech mężczyzn po raz ostatni bronili niezamierzonego czynu, nie zasługującego na karę śmierci. Oskarżeni twierdzili, że zabrali Ahmaud Arbery za włamanie, po tym, jak kilka dni temu zobaczyli, jak wchodził do budowanego domu.

Nazwisko Ahmauda Arbery było skandowane podczas wielkich protestów antyrasistowskich, które wstrząsnęły krajem latem 2020 roku, po śmierci George’a Floyda, Afroamerykanina, który został zabity przez białego policjanta.