Bez podium dla Herlema, Matinette i Julie, Francja zdobyła dwa medale

Rekord Francji w Kazaniu przesłoniły dwa medale Analii Begre. W ostatnim dniu rozgrywanych w Kazaniu Mistrzostw Europy na Krótkim Torze, francuscy pływacy nie zdołali zdobyć nowego podium. Przede wszystkim w finale na 200 m stylem grzbietowym Antoine Herlem zajął ósme miejsce i w finale wyścigu zdominowanego przez Polaka Radosława Kaukiego (1’48’46’46), przed Włochem Lorenzo Morą (1’49’73) i Michelem Lambertim (1′ „50”. „26”. Emilian Matinette brał udział w finale na 400 metrów zmienną, dobrze się broniąc i zajmując szóste miejsce w 4’09’68. Z nowym rekordem świata juniorów Rosjanka Ilya Borodin zdobyła tytuł mistrza Europy z czasem 3’58”83 przed Włochem Alberto Razettim (4’00”34) i Węgrem Hubertem Kossem. Ostatni francuski zawodnik w Zagłębiu Kazańskim, Damien Joly, nie mógł być lepszy niż szósty w finale biegu na 800 m stylem dowolnym w 7’40”44. I tak z daleka widział zwycięstwo Gregorio Paltrinieri i sprowadzenie Yannicka Agnela z rekordu Europy na dystansie 7’27’94. I tak Włoch pokonał Niemca Floriana Willbrücka (7’27’99), gdy na podium stanął Sven Schwartz (7’33’85).

Shimanovic bliski wykasowania Van der Burgh

Tymczasem Ilja Shimanovich zapoznał się z rekordem świata w 50-metrowym stylu klasycznym, który Cameron van der Berg utrzymuje od listopada 2009 roku. W finale, w którym dominował, Białorusin zwycięstwem wyrównał skalę RPA. Jego wicemistrz Emre Sakji (25″39) odpadł z europejskiego rekordu, a Włoch Nicolo Martinini jest trzeci w tym finale (25″54). Francuski zespół widział również, jak Melanie Henick straciła swój rekord na 50 m stylem motylkowym w Glasgow w 2019 roku. W finale Sarah Sjostrom wygrała 24×50, o sześćset lepszą niż poprzedni standard. Szwedka pokonała Holenderkę Maaike de Waard (24”97), a brązowy medal podzieliła Włoszka Silvia Di Pietro i Grecja Anna Ntontonaki (25”09). Rosja znalazła się również w centrum uwagi na swoim terytorium. W biegu na 400 m stylem dowolnym Anastasia Kirpichnikova zdobyła tytuł kontynentalny z czasem 359 cm 18, wyprzedzając swoją rodaczkę Annę Egorovą (4’00’52) i Niemkę Isabelle Goss (4’01”37). Tymczasem Kliment Kolesnikov wygrał zawody Queen, wyścig na 100 metrów stylem dowolnym w 45’58, wyprzedzając Włocha Alessandro Merisi (45’84) i drugiego Rosjanina Vladislav Grinev (46’06).

Holandia mocno skończona

Na zakończenie tych Mistrzostw Europy Holandia włożyła całą swoją siłę w finał mieszany 4x50m. Kyra Toussaint, Arnaud Caminga, Mike de Ward i Tom de Boer pobili rekord świata w 1’36’18, pokonując Włochy (1’36’39) i Rosję (1’36’42). Holenderska drużyna, która również widziała Marit Steenbergen, która wygrała finał na 200 m stylem dowolnym (1’52’75) przed Czeszka Barborą Simanovą (1’53’58), a Słowenka Katja Fain stanęła na podium (1’53’88). Ostatniego dnia Włochy zdobyły dwa nowe złote medale. Marco Orsi wygrał 100-metrową zmienną w 50’95, przewagą nad Grekiem Andreasem Vasaiusem (51’72) i Austriakiem Bernhardem Reichshammerem (51’91). Ze swojej strony Ariana Castiglioni zdobyła tytuł mistrza Europy w stylu klasycznym na 50 m w biegu 29:66, wyprzedzając rodaczkę Benedettę Pelato (29:75) i Rosjankę Nikę Godon (29:80). Pływacy będą teraz mogli skupić się na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w dniach 16-21 grudnia w Abu Dhabi.