Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Benzema and the Blues, pełna wydarzeń historia miłosna

Karim Benzema Wrócił do drużyny Francji. Po 5 i pół roku nieobecności zawodnik Realu Madryt powróci na Euro 2020, jak zapowiedziano Didier Deschamps We wtorek wieczorem podczas prezentacji swojej listy 26 wybranych zawodników. Spojrzenie wstecz na jego (pełną wydarzeń) karierę u Blues.

Miał zaledwie 18 lat, tylko 32 mecze w Lidze Francuskiej z Lyonem w nogach, a młody Benzema został już wybrany do drużyny Francji. Ale po kontuzji minęło kilka miesięcy, zanim zawodnik OL rozegrał swoje pierwsze minuty Blues. Jest teraz marzec 2007 roku. Tego dnia opuścił ławkę w towarzyskim meczu z Austrią i swoje pierwsze osiągnięcie uhonorował strzelając pierwszego gola na Stade de France.

Pierwsze dwa euro KB9 Nie pozostaną żywe wspomnienia francuskiego Algierczyka. W 2008 roku dwukrotnie startował w meczach grupy trzeciej. Ale dla niego, który nie strzelił gola, ponieważ Francja odpadła w pierwszej rundzie, przygoda w Austrii i Szwajcarii zostanie jak najszybciej zapomniana. Dwa lata później nie wziął udziału w mundialu w RPA. Powód? Męczący pierwszy sezon w Madrycie i kontuzje, które w końcu (nieźle) powstrzymają go przed wzięciem udziału w fiasku Knysny i skandalu ze strajkiem autobusów, który stał się legendą. Na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie buntownik Lyon nie strzelił bramki. Do tej pory jest najmniej produktywnym zawodnikiem w historii mistrzostw Europy z 22 oddanymi strzałami bez strzelenia bramki.

W lipcu 2010 roku Benzema został oskarżony o podejrzenie, że miał stosunki seksualne z nieletnią prostytutką w 2009 roku, Zahia Dehar. W tym czasie dwaj przedstawiciele sportu byli w rządzie, Roslyn Bachelot I Rama YadDaremna kampania wykluczenia oskarżonych z zagranicy. Podobnie jak Frank Ribery, wyda Benzema na początku 2014 roku.

READ  Kolejna porażka paryżanek, ostatnia w grupie

Na inaugurację w 2015 roku po raz pierwszy w swojej karierze nosi opaskę kapitana reprezentacji Francji przeciwko Brazylii. Jednak z piłkarskiego punktu widzenia utknął w kolejnym bezowocnym roku. Krytyka jego występu powróciła, ale 8 października 2015 roku zdobył podwójną bramkę przeciwko Armenii. Nie wiedząc, że ostatnie minuty grał pięć i pół roku temu na uboczu. Ale jego przyszłość z bluesem staje się ciemniejsza, gdy 5 listopada zostaje oskarżony o wymuszenie z jego sekstowaniem Matteo Valbuena. Jego kontrola sądowa nie pozwala mu się z nim zobaczyć. W połowie grudnia prezes federacji, Boże Narodzenie, jeśli GratDeklaruje, że „Nie można go już zidentyfikować„Tak długo, jak jego status prawny”Nie ewoluować”.

Jeszcze nie próbował w tym przypadku (rozprawa odbędzie się w październiku), Benzema nie będzie odpowiadać za Euro 2016: Le Graet i Deschamps ogłosili 13 kwietnia, że ​​nie przyjmą tego, nawet jeśli nadzór sądowy zostanie zniesiony.

Deschamps poddał się pod naciskiem rasistowskiej części Francji

1 czerwca Benzema w wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika MarkaI Oskarżony Deschamps poddaje się pod presją rasistowskiej części Francji. Słowa, które oczywiście wywarły wpływ na francuskiego trenera, który ponadto widział, że jego rezydencja w Bretanii została zdewastowana z napisem, który nazwał „rasistą” na murze obwodowym.

Ale po ponad pięciu i pół roku, ku zaskoczeniu wszystkich, Didier Deschamps Benzema dodał do swojej listy euro, po trzech latach bycia mistrzem świata, bez niego.

Zawsze ignorowałem mój osobisty przypadek, drużyna Francji nie jest moja, jest ponad wszystkim„Trener usprawiedliwia, podczas gdy”KB9„Mieszka w 33 z najlepszych sezonów swojej kariery w Realu Madryt.

Dyskusja, która poprzedzała to ogłoszenie, mogła odbyć się kilka lat temu, stan prawny Madrilenian nie zmienił się od dawna. Jedno jest pewne: dzięki temu dostępowi Francja, już uznana przez wielu obserwatorów za faworyta, będzie bolała jeszcze bardziej.

READ  Max Verstappen odniósł w Las Vegas swoje 18. zwycięstwo w sezonie Formuły 1