Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bassékou Diabaté „Mali jest dziś pełne utalentowanych graczy” • Malijet

W tym wywiadzie były olimpijczyk Yellen opowiada o swojej przeprowadzce do Polski, przemawiając
O swojej obecnej sytuacji i drużynie, którą widzi na szczycie podium w Kamerunie

Awans: Od początku Polskiej Ligi rozegrałeś 19 meczów, ale nie odblokowałeś jeszcze licznika bramek. Co sądzisz o komentarzach na temat wyników pierwszego sezonu w Lyci Gdańsk?

Bassico Diabate: Mój pierwszy sezon przebiega teraz dobrze, dzięki Bogu. Co prawda nie odblokowałem licznika bramek z tą drużyną, ale i tak strzelałem w sparingach. Jak dla mnie efekty są satysfakcjonujące, zwłaszcza, że ​​to początek. Obecnie zajmujemy piąte miejsce w mistrzostwach z 33 punktami, 8 długości za pierwszym Liczem (41 punktów). Zespół pracuje nad poprawą tego układu, ponieważ naszym celem jest ukończenie na podium. Osobiście z optymizmem patrzę na to, co będzie dalej, ale będziemy musieli ciężko pracować, aby osiągnąć nasz cel.

Lesur: Czy masz osobiste cele?

Bassico Diabate: Moją ambicją jest narzucenie się jako pierwsze w drużynie i mam nadzieję, że pewnego dnia rozwinę się w innym turnieju na wyższym poziomie. Muszę wyrównać swoje miejsce w słońcu. Pracuję na to dzień i noc i wierzę w Boga. Wiem, że to nie będzie łatwe, ale przyjechałem tu po to i zrobię co w mojej mocy, aby uhonorować futbol finansowy i sprostać oczekiwaniom mojej rodziny.

Lesur: Co skłoniło cię do podpisania kontraktu z Lycią Gdańsk, kiedy zostałeś powołany przez inne, bardziej prestiżowe kluby i jaki jest okres twojego kontraktu?

Pasico Diapatie: Po pierwsze powiedziałbym, że to boska wola, zauważając, że Lycia jest drugim co do wielkości klubem w Polsce. Pamiętam, kiedy byliśmy w Kamerunie na Mistrzostwach Narodów Afryki (CHAN), rozmawiałem z wieloma klubami z wyższej półki, jak powiedziałem, ale te kluby nie miały dla mnie żadnych ciekawych projektów.

READ  Transfery NBA: Rudy Gobert wysłany przez Utah do Minnesoty

Skonsultowałem się z moim agentem, moją rodziną, byłym klubem olimpijskim Yellen, a nawet moimi przyjaciółmi w tamtym czasie. Jak tylko wróciliśmy do domu, dałem zielone światło Lechii Gdańsk. Tutaj jestem na rocznej pożyczce z opcją kupna. Nie narzekam na swój stan; Dobrze się tu czuję. Muszę teraz podkreślić, że wszyscy dobrzy ludzie myślą o mnie. W tej chwili nie podpisałem kontraktu z drużyną, a rozmawiam z liderami klubu.

Trener jest zadowolony z mojej pracy, myślę, że to jest najważniejsze. W tej chwili mam tylko jeden problem, a jest nim język. Tutaj większość z nich mówi po polsku lub angielsku, a ja pochodzę bezpośrednio z kraju francuskojęzycznego. Ale już zaczynam mówić kilka słów, które pozwalają mi wymieniać się z kolegami z drużyny. Trochę biegam i proszę wszystkich Malijczyków o błogosławieństwo, żebym mógł strzelać gole i podpisać swój pierwszy profesjonalny kontrakt przed końcem sezonu.

Lesur: Trenowałem w Olympique Yellen i brałem udział w Mistrzostwach Narodów Afryki z reprezentacją narodową. Ale do tej pory nie widzieliśmy Cię w pierwszej drużynie narodowej. Czy jest wyjaśnienie?

Bassico Diabate: Osobiście nie mam wytłumaczenia tej sytuacji. Miejsca w reprezentacji są drogie, bo Mali jest teraz pełne utalentowanych graczy, którzy grają głównie w największych ligach europejskich. Mam nadzieję, że wkrótce nadejdzie moja kolej. Jestem zawodnikiem Mali i zawsze będę dostępny, aby bronić barw mojego kraju. Będę dalej pracował nad poprawą swojego występu i starał się przekonać trenera reprezentacji Mohameda Majsouba, którego zapraszam do przejścia.

Lesur: Za kilka tygodni Orły będą w Kamerunie w Pucharze Narodów Afryki 2021. Twoim zdaniem, czy Mali wygra Puchar Afryki w tym roku? Jakie są mocne strony zespołu Mohamed Majsouba?

Bassico Diabate: Bezpośrednio i bez szowinizmu Mali ma wszystkie karty, aby w tym roku wygrać Puchar Narodów Afryki. Trener Mohamed Majsouba ma szczęście, że ma utalentowaną grupę, młodych ludzi, którzy dobrze grają i są zdeterminowani, aby zrobić coś dla kraju. Siła zespołu Mohameda jest mi wierna, to młodzi ludzie z siły roboczej.

READ  Spojrzenie na Europę | Jesse Marsh trafia do Premier League

Podczas ostatniego Pucharu Narodów Afryki w Egipcie Mali zadziwiło wszystkich jakością futbolu, ale drużyna nie miała tyle szczęścia. Coś mi mówi, że w tym roku będzie inaczej, ponieważ zespół jest pewny siebie i będzie mógł uczyć się na porażce w Egipcie. Osobiście jestem dumny z Al-Nusoura i Mohameda Magsouba i życzę kapitanowi Hamari Traore i jego kolegom z drużyny powodzenia w Pucharze Narodów Afryki i Pucharze Świata.

Lesur: Jakie są twoje relacje z Olympique Yellen, twoim byłym zespołem?

Bassico Diabatti: Mam dobre relacje z byłym klubem olimpijskim Yelin i przez dwa dni z rzędu nie rozmawiałem z menedżerami, sztabem trenerskim lub moimi byłymi kolegami z drużyny. Biorę ten wywiad, aby podziękować prezydentowi Mohamedowi Sissoko za jego codzienne wsparcie i rady. Olympique Yellen jest dla mnie rodziną, życzę powodzenia Team Qalbi i mam nadzieję, że w tym roku drużyna zakwalifikuje się do jednego z afrykańskich pucharów klubowych.

Lisur: Jakie wiadomości chciałbyś wysłać do sponsorów finansowych?

Bassico Diabate: Proszę ludność Mali o cierpliwość w stosunku do drużyn narodowych i proszę Malijczyków o wsparcie Orłów w wkrótce mającym się rozpocząć Pucharze Narodów Afryki. Kibice są dwunastym zawodnikiem w drużynie i mam nadzieję, że w Kamerunie pojawi się duża liczba Malijczyków, którzy będą wspierać Orły i doprowadzić ich do korony.


Jego wywiad
Dżiba Bagayoko

Źródło: Lysur