Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Formuła 1 – sezon 2022: Mercedes stanie w obliczu katastrofalnego scenariusza, jeśli Lewis Hamilton nie będzie kontynuował swojej kariery

Naprawdę mam nadzieję, że Lewis nadal będzie się ścigał, ponieważ jest najlepszym zawodnikiem wszechczasów… Myślę, że jako zawodnik, jego serce podpowiadałoby, że powinien jechać dalej.„Niektórzy powiedzieliby, że Toto Wolff wie, jak władać sztuką dramatu. Gdy Mercedes ledwo upuścił pozew po bardzo kontrowersyjnym ostatnim Grand Prix sezonu, który dał tytuł Maxowi Verstappenowi, jego wielki szef po raz kolejny podzielił się swoją goryczą i cień strachu o przyszłość Lewisa Hamilton.

Brytyjczyk zdobył ósmy tytuł mistrza świata, do którego dążył, pokonując ostatnie kilometry, wyprzedzając swojego holenderskiego rywala. To, co zasiało ekscytujące obietnice 2022 roku, zostało naznaczone zemstą pilotów i ich zespołu. Ale Wolff pod koniec zdania wyhodował ideę sceptycyzmu, twierdząc, że nie jest pewien, czy Hamilton kiedykolwiek zdoła wyzdrowieć z tego bólu i wrócić do walki o kolejny sezon. „LH44” ma jednak dwuletni kontrakt i ten sezon po raz kolejny udowodnił, że nie był w fazie spadkowej. Więc proszę pana sztuka komediowa Albo tartego kota, Toto?

sezon 2022

Formuła 1, jego pochodzenie, jego przemyślenia: określa się prezes FIA

17.12.2021 o 17:42

Dyrektor wyścigu Michael Massey wysłał Hamiltona do rzeźni.

Być może odpowiedź leży trochę pośrodku, podczas gdy Ty prawdopodobnie chcesz zmobilizować swoich odbiorców w obliczu tego, co postrzegają jako niesprawiedliwość. Ale całkowite milczenie Lewisa Hamiltona od słynnej niedzieli w Abu Zabi i byłego Nico Rosberga nakazuje zachować ostrożność w niemieckiej firmie. Po zdobyciu tytułu w 2016 roku, ostatnim meczu, który mógł zbliżyć się do intensywności sezonu 2021, Rosberg, ku zaskoczeniu wszystkich, ogłosił przejście na emeryturę. Ten, który właśnie pokonał Lewisa Hamiltona w The Redeemer (ledwo), ostatecznie wyeliminował swoją walkę z kolegą z drużyny, pomimo ekscytującego przedłużenia kontraktu podpisanego kilka miesięcy temu.

READ  Czwarte Posiłki Zagraniczne w Union Neuchâtel

Podobnie jak jego były sąsiad, Hamilton przedłużył umowę najmu z Mercedesem do 2023 roku, kiedy to na dłuższy okres wycofał swój podpis na sezon 2021. Jego udział w następnym roku finansowym nie wydaje się być gwarantowany. Stąd możliwość ewolucji byłaby prawdziwą katastrofą dla Srebrnych Strzał.

Russell nie ma jeszcze żadnych kwalifikacji

Oczekuje się, że Lewis Hamilton połączy siły z Georgem Russellem w celu przejęcia, równie utalentowanego tandemu w krótkim i średnim okresie dla Mercedesa. Były kierowca Williamsa pokazał kilka opowieści o tym, co może być udaną karierą. Po pięciu sezonach współżycia z Valtterim Bottasem był bardzo przyjazny, ponieważ szybko stał się dominującą relacją kontroli na korzyść Sir Lewisa. Ten nowy związek może wywierać presję na Hamiltona, jeśli Russell będzie musiał prowadzić. Z Hamiltonem wciąż na szczycie, Mercedes może być cierpliwy wobec Russella, który ma pewną kierownicę, ale wciąż nie ma doświadczenia w dużym zespole.

George Russell (Williams)

kredyt: Getty Images

Z popiołów upalnego sezonu 2016 Mercedes mógł liczyć na Phoenixa Hamiltona, który był bardziej gotowy do zdobycia tytułu niż jego nowy sąsiad w pudełku. Russell mógł jeszcze dojrzeć do 2023 roku w kontakcie z siedmiokrotnym mistrzem świata, zanim został szefem zespołu. Nagłe odejście Lewisa Hamiltona, kierowcy King’s Lynn, pozostawi sierotę po jego luksusowej eskorcie, co po raz pierwszy awansuje go do niewygodnej roli cadora w nowym zespole.

nasycony rynek

W takiej sytuacji na początku 2017 roku Mercedesowi udało się zawrócić po odejściu Rosberga, kłusując Valtteriego Bottasa, mając pewną pewność po czterech przekonujących początkowych sezonach i już na okrążeniu firmy w Williamsie, wspieranym przez niemieckiego producenta. Następnie Toto Wolff ulepszył go, a jego awans dotyczył zarówno możliwości, jak i jakiejś formy logiki, takiej jak wiadro, które dał George’owi Russellowi na 2022. Kto może następnie poprzeć kostium Bottasa w 2017 roku i mieć ryzyko Planu B. ?

READ  Biegacz Charles-Antoine Kwaku zdobył szóste złoto dla Francji

Jeśli Mercedes chce przedłużyć Lewisa Hamiltona do 2023 roku, ważne jest również, aby mieć pierwszego kierowcę do tego celu, z wyjątkiem trywialnego terminu. Większość wielkich nazwisk w tej dziedzinie została zamknięta na kolejne dwa sezony, takie jak Max Verstappen – który powinien rozmawiać z Red Bullem, aby kontynuować przygodę nieco dalej – Daniel Ricciardo, a nawet Charles Leclerc (współwłaściciel Ferrari do 2024) i Lando Norris (długoterminowy kontrakt z McLarenem). A Mercedes nie wydaje się mieć tak silnego atutu, jak Russell w ich pokoju dziecinnym, aby się w nim zanurzyć. Opcja zmiany twarzy w sprawie Valtteriego Bottasa, która wydawała się być nieobecna już od miesięcy, byłaby tylko bardzo tymczasowym ściegiem.

Chociaż jest to wysoce nieprawdopodobne, scenariusz Lewisa Hamiltona opuszczającego Formułę 1 nieuchronnie sprawi, że ta gra w domino zacznie się teraz ruszać. Ale przyszłość Mercedesa nie jest jasna. W przeciwieństwie do dzisiejszego, po 2016 roku, który był tylko zwrotem w jego dominacji. W Abu Dhabi niegdysiejszy mistrz swego przeznaczenia nie złamał swojego wymarzonego planu. Brak przebywania tam w czasie zimowego przesilenia byłby równie niszczycielski.

4 mistrzów świata, 1 nowicjusz, 1 powracający: Oto 20 kierowców F1 na rok 2022

sezon 2022

„Naprawdę mam nadzieję, że to będzie kontynuowane: czy powinniśmy wątpić w przyszłość Hamiltona w Formule 1?”

17.12.2021 o 11:47

sezon 2022

4 mistrzów świata, 1 nowicjusz, 1 powracający: Oto 20 kierowców F1 na rok 2022

16.12.2021 o 05:51