Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Barcelona: Czy może stać się silniejsza?

Barcelona: Czy może stać się silniejsza?

Potencjalny przyjazd Lewandowskiego do FC Barcelona nadal powoduje napływ dużej ilości atramentu.

Prezes ligi Javier Tebas chciał ostrzec, że Barcelona nie może w tej chwili podpisać kontraktu z Polakiem.

Był bardzo szczery podczas sportowych śniadań w Europa Press. Nie wolno nam zapominać, że reprezentacja jest celem numer jeden klubu culé tego lata.

Rzeczywiście, Tebas dał jasno do zrozumienia, że ​​Barcelona musi najpierw sprzedać lub znaleźć pieniądze, aby uporządkować swoją sytuację finansową i zebrać dane dotyczące płac, zanim spotka się z podpisem Lewandowskiego.

„Klub wie, co musi zrobić. Jest w pełni świadomy naszych zasad kontroli gospodarczej i swojej sytuacji finansowej. Zasady mają na celu uniknięcie poważnych problemów ekonomicznych w podmiotach. Nie wiem, czy sprzeda De Jong, Pedri czy Ansofati.

„Wie, co musi zrobić, sprzedawać aktywa i zdobywać więcej, to jest to, co musi zrobić. Barcelona poniosła wiele strat w ostatnich latach, z których niektórych można było uniknąć i muszą wypełnić sklep. Madryt go zapełnił, Barcelona opróżnił. Tebas dodał. „Dzisiaj Katalończycy nie mogą go podpisać”.

pełny cykl

W obliczu tej zagmatwanej sytuacji Lewandowski nigdy nie przestał mówić: „Moja kadencja w Bayernie dobiegła końca”. Nacisk na spotkanie na Camp Nou.

Polacy wygłosili w miniony wtorek konferencję prasową i wysłali jasny sygnał do Bayernu Monachium. Nie będzie kontynuował, najlepiej wyjść i mieć nadzieję, że niemiecki klub nie przeszkodzi mu w odejściu. Lewandowski ma jeszcze rok na kontrakcie.

Postawił to bardzo jasno: chce określić swoją sportową przyszłość po czterech meczach swojej drużyny w Lidze Narodów UEFA w czerwcu.

Reprezentant Polski nie chce, aby jego wyjazd z Bayernu Monachium stał się serialem telewizyjnym i wyznaczył termin 15 dni na rozwiązanie sytuacji.

Lewandowski do Diario Sport: Mój czas w Bayernie Monachium się skończył: „Chcę skupić się na reprezentacji i mam nadzieję, że kiedy zakończą się pierwsze cztery mecze fazy grupowej Ligi Narodów UEFA, będę mógł powiedzieć wiele rzeczy – powiedział polski napastnik.
I tak Lewandowski pozostawił kwestię swojego odejścia z bawarskiego klubu w ręce swojego reprezentanta Benny’ego Zahaviego, a teraz skupia się tylko na meczach, z którymi zmierzy się z Polską.

READ  Dwóch marokańskich bokserek to w Polsce harraga

Spotkanie prezesa i trenera

Xavi i Laporta spotkają się w ciągu najbliższych kilku godzin, w tym konkretnym tygodniu, aby przyspieszyć rewolucję zespołu. Na stole będzie leżało osiem podpisów wymaganych przez trenera oraz lista 10/12 poszkodowanych sporządzona przez trenera.

Sekretarz techniczny Jordi Cruyff, dyrektor ds. piłki nożnej Matteo Alemani i wiceprezes ds. sportu Rafa Yusti również wezmą udział w szczycie.

To kluczowe spotkanie, które pozwoli odblokować obecną sytuację, na miesiąc przed rozpoczęciem sezonu przygotowawczego. Xavi bardzo jasno określa swoje priorytety. Poprosił o osiem dodatków.

Są wśród nich obrońcy Azpilicueta i Marcos Alonso, obrońcy Christensen i Casey, pomocnik Ruben Neves, wewnętrzny pomocnik Casey, skrzydłowy Ravenha i napastnik Lewandowski.

Niektórzy z tych rekrutów są już zaawansowani, ponieważ są wolnymi graczami, tak jak w przypadku Christensena i Casey.

Inne są na etapie negocjacji z klubami (takie jak Azpilicueta i Marcos Alonso, oba z Chelsea). Podczas gdy reszta zależy w dużej mierze od zdolności ekonomicznej Barcelony.

W tym sensie klub planuje podczas posiedzenia Zarządu uruchomić niektóre projekty, które poprawią sytuację finansową podmiotu, a przede wszystkim zwiększą „fair play” o możliwość rejestracji nowych rekrutów. .

Umieść ośmiu piłkarzy i Dembele

Kluczem do rewolucji zespołu są właśnie pieniądze, które Barcelona będzie musiała zarobić. Nie tylko na zaręczyny, ale także na długą listę zabójstw, którą przygotował Xavi.

Trener rozmawiał już ze wszystkimi zawodnikami, których uważa za niepotrzebnych: Neto, Umtiti, Mingiza, Lenglet, Riqui Puig, Braithwaite, Adama i Luke de Jong.

Tych ośmiu piłkarzy już wie, że nie będą kontynuować następnego sezonu i że Barcelona musi znaleźć dla nich wyjście w postaci transferu lub wypożyczenia.

Adama i Luuk De Jong wrócili do swojego składu po zakończeniu okresu wypożyczenia. W toku są jeszcze cztery akta: Dembélé jest bardziej na zewnątrz niż w środku, ale gracz musi jeszcze sformalizować swoje odejście. Frankie de Young, Memphis i Dest mogą odejść, jeśli pojawią się dobre oferty.

READ  Historia Clermont, Vahaamahina musi przejść na emeryturę po wstrząśnieniu mózgu