Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bangladesz nałoży od poniedziałku rygorystyczne środki powstrzymujące

Rząd mówi o „niebezpiecznej” i „alarmującej” sytuacji.

Bangladesz nałoży bardzo surowe środki powstrzymujące od poniedziałku, po zwiększeniu „Niebezpieczne i niepokojące» Przypadki zanieczyszczeń Z wysoce zaraźliwym wariantem delta, podały władze. W wydanym pod koniec piątku oświadczeniu rząd poinformował, że wszystkie administracje publiczne i firmy z sektora prywatnego będą przez tydzień zamknięte i dozwolone będą tylko podróże medyczne. „Nikt nie może opuścić domu z wyjątkiem sytuacji awaryjnychDodano oświadczenie.

Zobaczmy także – WHO ostrzega, że ​​„delta jest najbardziej przenośnym wariantem”

Rubid Amin, rzecznik ministerstwa zdrowia, powiedział, że policja i straż graniczna zostaną rozmieszczone w celu wymuszenia zabezpieczenia, a armia może zostać wezwana w razie potrzeby. „Sytuacja jest niebezpieczna i niepokojąca. Jeśli teraz tego nie uda nam się powstrzymać, w Indiach staniemy w obliczu podobnej sytuacji.Sąsiad Robid Amin powiedział AFP.

Wskaźniki infekcji gwałtownie wzrosły od połowy maja w Bangladeszu, który ma około 170 milionów mieszkańców. A władze odnotowały w piątek prawie 6000 nowych przypadków i 108 zgonów, co jest drugą największą liczbą zgonów od początku epidemii. Władze twierdzą, że sytuacja na obszarach w pobliżu granicy z Indiami jest tragiczna, a szpitale w miastach Khulna i Rajshahi są przepełnione.

Jednak sytuacja poprawiła się w Indiach, gdzie w piątek odnotowano mniej niż 50 000 nowych przypadków, w porównaniu do 400 000 przypadków dziennie w szczytowym momencie epidemii w maju. Jednak władze w zachodnim indyjskim stanie Maharashtra zaostrzyły w piątek ograniczenia w związku z obawami dotyczącymi nowej alternatywy, Delta Plus, z około 50 przypadkami zgłoszonymi w kraju.