Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brytyjski minister zdrowia rezygnuje z powodu nieprzestrzegania przepisów zdrowotnych

Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock, kluczowa postać w odpowiedzi rządu na pandemię, ogłosił w sobotę swoją rezygnację za złamanie zasad w obliczu Covida w ramach romansu z konsultantem, ujawnionego przez tabloid.

„Jesteśmy winni sobie szczerość wobec ludzi, którzy tak wiele poświęcili podczas tej pandemii, kiedy zawiedliśmy ich, tak jak ja, łamiąc zasady”.Napisał w swoim liście rezygnacyjnym do premiera Borisa Johnsona, powtarzając swoje przeprosiny. „Powinieneś zostawić swoją pozycję bardzo dumną z tego, co osiągnąłeś, nie tylko w walce z pandemią, ale także zanim Covid-19 nas uderzy”.Johnson odpowiedział, mówiąc, że „przepraszam” za odejście z rządu.

The Sun w piątek opublikowało zdjęcie z CCTV, na którym Matt Hancock, żonaty i ojciec trójki dzieci, całuje Ginę Coladangelo, starą przyjaciółkę, której nieujawnione spotkanie było już kontrowersyjne, w swoim biurze 6 maja w tym czasie. Kiedy aparaty ortodontyczne są zablokowane.
Matt Hancock przeprosił, a premier początkowo zaoferował swoje wsparcie, uznając sprawę za „zamkniętą”.
Ale Słońce uderzyło w łeb w sobotę, umieszczając na swojej stronie internetowej nagrania z CCTV i mnożąc wezwania do rezygnacji Matta Hancocka, zwłaszcza z partii opozycyjnych.

READ  Cztery pytania dotyczące aresztowania przywódcy katalońskiej niepodległości Carlesa Puigdemonta we Włoszech