Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brytyjski minister zdrowia rezygnuje z powodu nieprzestrzegania przepisów zdrowotnych

To był skandal miłosny, ale skandal zdrowotny, który doprowadził ministra zdrowia Borisa Johnsona do rezygnacji. The Sun opublikowało zdjęcie Matta Hancocka i doradcy Giny Coladangelo całujących się w jego biurze. Postępuj zgodnie z obowiązującymi w kraju przepisami zdrowotnymi dotyczącymi COVID-19, które zalecają unikanie intymnych kontaktów z kimś spoza domu.

W sobotę Downing Street opublikował list z rezygnacją, w którym napisał: „Szczerze mówiąc, tak wiele poświęcili w tej pandemii”. Minister Matt Hancock był w centrum walki rządu Wielkiej Brytanii z pandemią. W telewizji i na falach radiowych Brytyjczycy są regularnie wzywani do poszanowania środków dystansowania społecznego w celu powstrzymania kryzysu zdrowotnego.

Poszukaj alternatywy z wznowieniem zanieczyszczenia

Boris Johnson będzie musiał znaleźć zastępcę, który poprowadzi Departament Zdrowia na pierwszej linii walki z pandemią i będzie odpowiedzialny za nadzorowanie systemu opieki zdrowotnej w kraju Alarmujący wzrost zachorowań na infekcje ze zmienną delta .

Premier wybrał piątek na przyjęcie przeprosin ministra zdrowia i rozpatrzenie sprawy. Ale wezwania do rezygnacji wzrosły. Lider Partii Pracy Keir Starmer powiedział na Twitterze: „Boris Johnson powinien był go zwolnić”.

Z 128 000 zgonów Wielka Brytania ma jedną z najwyższych ofiar śmiertelnych COVID-19 na świecie, a Matt Hancock, sprawujący urząd od prawie trzech lat, był szeroko krytykowany za początkowe podejście do pandemii.

READ  Ponad 200 000 nowych infekcji już czwarty dzień z rzędu we Francji