Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Śledztwo wywiadowcze USA nie daje jednoznacznych wyników

Sekret istnienia pozostaje poza planetą. W piątek, 25 czerwca, amerykański wywiad poinformował w długo oczekiwanym raporcie, że nie ma dowodów na jego istnienie.

Nie ma „Może nie ma jednego wyjaśnienia” O tych zjawiskach wspomina ten raport opublikowany przez organy Dyrektora Wywiadu Narodowego. „Obecnie nie mamy wystarczających informacji w naszych bazach danych, aby przypisać te incydenty konkretnym przyczynom”.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Amerykanie zdezorientowani latającymi przedmiotami

W tym raporcie wymieniającym incydenty, które miały miejsce w latach 2004-2021, amerykańskie agencje wywiadowcze przyznają, że nie ma wytłumaczenia dla ponad 140 zjawisk. Ale wszystkie zebrane informacje są nadal „Bardzo niezdecydowany”Mówią.

Spośród 144 zbadanych incydentów tylko jeden można wyjaśnić. Był to duży balon opróżniony z powietrza. Osiemnaście z nich wykazywało niezwykłe ruchy lub cechy lotu, które zaskoczyły tych, którzy je obserwowali. Niektóre można wytłumaczyć obecnością dronów lub ptaków powodujących zamieszanie w systemach radarowych armii amerykańskiej. Inne mogą wynikać z testów sprzętu wojskowego lub technologii innych mocarstw, takich jak Chiny czy Rosja.

Organ wykonawczy odpowiedzialny za informowanie opinii publicznej

Pentagon opublikował filmy zrobione przez pilotów Marynarki Wojennej USA w 2020 roku, które pokazywały spotkania w locie z czymś, co wydaje się być UFO. Jeden z tych filmów pochodzi z listopada 2004 r., a pozostałe dwa ze stycznia 2015 r.

Po dziesięcioleciach tajemnicy Kongres w zeszłym roku nakazał władzom wykonawczym poinformowanie opinii publicznej o działalności jednostki Pentagonu odpowiedzialnej za badanie tych zjawisk.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Od zimnej wojny do Avi Loeba, kosmitów w „Świacie”

Wojsko USA bada możliwość powiązania tych zjawisk z zagrożeniami dla Stanów Zjednoczonych. Amerykańskie służby wywiadowcze obawiają się, że Chiny lub Rosja przetestują technologie naddźwiękowe, które poruszają się z 10-krotną, nawet 20-krotnie większą prędkością dźwięku, oraz ich zwrotność, jak powiedział jeden z urzędników w amerykańskiej prasie.

READ  „W 2024 roku nie będziemy nawet mieli państwa” – skrytykował Donald Trump na spotkaniu, które miało rozpocząć walkę o wybory w połowie kadencji.

Według Marka Warnera, przewodniczącego senackiej komisji ds. wywiadu, liczba takich incydentów rośnie od 2018 roku.

„Ten raport bez jednoznacznej konkluzji to dopiero początek starań o wyjaśnienie przyczyn zagrożeń dla lotnictwa w wielu częściach kraju i świata.Powiedział w oświadczeniu. Stany Zjednoczone muszą być w stanie zrozumieć i ograniczyć zagrożenia dla naszych pilotów, niezależnie od tego, czy pochodzą one z dronów, balonów pogodowych, czy zdolności wywiadowczych naszych wrogów. “

Świat z AFP