Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co najmniej trzech zabitych i kilku rannych w ataku w Würzburgu w Niemczech

Według lokalnych władz trzy osoby zginęły, a pięć innych zostało poważnie rannych w wyniku ataku nożem w piątek, 25 czerwca, w mieście Würzburg na południu Niemiec. Minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Hermann wyjaśnił, że nadal trwają istotne diagnozy niektórych zarażonych osób.

Również według lokalnych władz domniemanym napastnikiem jest 24-letni Somalijczyk. Ten ostatni, według świadka, krzyczał podczas pracy « Allah Ahkbar » („Allahu Akbar”), ale pan Hermann stwierdził, że został niedawno przeniesiony do szpitala psychiatrycznego. Policja powiedziała, że ​​został postrzelony w nogę. „Nic nie wskazuje na obecność drugiego podejrzanego. Nie ma zagrożenia dla ludności”.

Atak odbył się w napiętej atmosferze. Władze są już w pogotowiu w związku z zagrożeniem islamistycznym, zwłaszcza od czasu, gdy w grudniu 2016 r. w Berlinie doszło do ataku ciężarówką z piorunem, do którego doszło przez Państwo Islamskie, w wyniku którego zginęło 12 osób. Ten dżihadystyczny atak jest najbardziej śmiercionośny w historii na niemieckiej ziemi.

stałe zagrożenie

Według MSW od 2009 roku władze niemieckie udaremniły 17 takich prób, najwięcej od ataku z 2016 roku. Prokurator ds. zwalczania terroryzmu Peter Frank poinformował, że wiosną 2020 r. policja rozbiła komórkę podejrzanych o terroryzm z Tadżykistanu powiązanych z Państwem Islamskim (ISIS).

W czerwcu 2018 roku policja ogłosiła, że ​​udaremniła operację terrorystyczną „Bomba biologiczna”Po aresztowaniu Tunezyjczyka podejrzanego o powiązania z ISIS. Podejrzewa się, że 29-latek, który przybył do Niemiec w 2015 roku, chce wypełnić swój mechanizm rycyną, toksyną 6000 razy silniejszą niż cyjanek.

Według MSW od 2013 r. liczba islamistów uważanych za niebezpiecznych w Niemczech wzrosła pięciokrotnie, do 615. Szacuje się, że liczba salafitów wynosi około 11 000, czyli dwukrotnie więcej niż salafitów w 2013 roku.

W 2020 r. w Niemczech wszczęto 320 nowych śledztw w związku z zagrożeniem islamskim, jednak liczba ta jest znikoma. „Nic o ryzyku jakościowym” Według Prokuratora Generalnego ds. Zwalczania Terroryzmu Petera Franka.

READ  W Meksyku odkryto ogromny roślinożerny gatunek dinozaurów

Oprócz ataku barana ciężarówką na jarmark bożonarodzeniowy w stolicy, grupa Państwa Islamskiego przyznała się do zabójstwa nożem w 2016 roku. Hamburgatak bombowy Ansbach Kto ranił 15 i zabił napastnika, a także atak siekierą na pociąg w Bawarii (5 rannych) bombowiec został zastrzelony przez policję.

świat