Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Baleària czarteruje nowy prom na trasie Malaga-Melilla

Prom Rusadir przypłynął do portu w Maladze z polskiego miasta Gdynia. To nowy statek, który wciąż ma elektryczny układ napędowy napędzany dwoma silnikami, które mogą przełączać się między przebiegiem paliwa i gazu. Jej budowę zakończono w 2020 roku w norweskiej fabryce marynarki wojennej Fosen, która następnie wydzierżawiła ją firmie Baleària na okres siedmiu miesięcy. Według raportów okres ten może zostać przedłużony o kolejne sześć miesięcy wraz z uruchomieniem tej linii między Malagą a Melillą Malaga Hoi.

Przeczytaj: Al-Bali zwiększa ruch z Marokiem o 30%, nową fabryką w Europie

Statek o długości 187 metrów i tonażu brutto 43 130 może pomieścić 1670 pasażerów i 650 pojazdów o tonażu 2600 metrów bieżących dla ładunku. Posiada saloniki i 261 kabin na pokładzie, a także restaurację i kawiarnie, sklep, strefę dla dzieci, miejsca dla pasażerów o specjalnych potrzebach, kino i kaplicę. Prom oferuje również dostęp do Internetu oraz możliwość podróżowania ze zwierzętami domowymi.

Przeczytaj: Balearia uruchamia nową trasę między Almerią a Nadorem

Nowy prom w Baleària obsługuje sześć cykli tygodniowo między Malagą a Melillą, a także ma połączenie w soboty z portem Almeria. Przybycie Rusadira może również spowodować pewne zmiany w godzinach odlotów i przylotów.

READ  Ukraiński Prokurator Generalny odkrył do tej pory ponad 1200 ciał w obwodzie kijowskim