Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie wykazało, że brak ruchu zwiększa ryzyko zarażenia się cięższym typem wirusa Covid-19

Jako czynnik ryzyka rozwoju poważnej choroby, brak aktywności fizycznej jest przezwyciężany dopiero wraz z wiekiem i historią przeszczepów, według autorów tych badań.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Brak ruchu wiąże się ze zwiększonym ryzykiem rozwoju i śmierci z powodu cięższej postaci choroby, wynika z badania prawie 50 000 pacjentów. Został kontuzjowany od stycznia do października 2020 roku w Stanach Zjednoczonych. Według opublikowanego badania osoby, które były nieaktywne fizycznie przez co najmniej dwa lata przed pandemią, były bardziej narażone na hospitalizację, wymagały intensywnej opieki i zmarły z powodu SARS-CoV-2 w porównaniu z pacjentami, którzy konsekwentnie przestrzegali zaleceń dotyczących aktywności fizycznej. Środa, 14 kwietnia o godz British Journal of Sports Medicine (Po angielsku).

>> Śledź stan zdrowia w naszej bezpośredniej linii

Zdaniem naukowców brak aktywności fizycznej jako czynnik ryzyka rozwoju poważnej choroby można pokonać jedynie wraz z wiekiem i historią przeszczepów. W porównaniu z innymi czynnikami ryzyka, takimi jak palenie, otyłość, wysokie ciśnienie krwi, choroby układu krążenia lub rak, „Brak aktywności fizycznej był najważniejszym czynnikiem ryzyka we wszystkich wynikach”.I twierdzą, nie przedstawiając dowodów, że istnieje bezpośredni związek między brakiem ćwiczeń a uzyskanymi wynikami.

READ  Dlaczego nie należy zamrażać chleba?