Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Autor „Szatańskich wersetów” dźgnięty nożem w szyję „żyje” i otrzymuje „opiekę, której potrzebuje”

Fatwa brytyjskiego pisarza wprowadzona przez Irański ajatollah Ruhollah Chomeini W 1989 przygotowywał się do wygłoszenia piątkowego wykładu o godz The Fundacja Chautauqua, centrum kulturalne w stanie Nowy Jork.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Modernizacja

czas czytania : 1 minuta.

Brytyjski pisarz pochodzenia indyjskiego Salman Rushdie, autor Szatańskie wersetyZostał zaatakowany, gdy zamierzał zorganizować konferencję w piątek 12 sierpnia przed Izbą Reprezentantów Fundacja Chautauqua, stan Nowy Jork, USA. pisarz otrzymał Został dźgnięty nożem w szyję i przewieziony do szpitala rejonowego.ogłoszony Policja stanu Nowy Jork (po angielsku).

on jest „żyjący” A „Dostaje opiekę, której potrzebuje”Gubernator Nowego Jorku Cathy Hochhol została zacytowana przez amerykańską agencję prasową: Władze Palestyńskie (po angielsku). Podczas konferencji prasowej zorganizowanej o godzinie 17:00 (czasu lokalnego) policja stanu Nowy Jork poinformowała, że ​​jego operacja jest nadal w toku, nie podając dalszych wskazówek dotyczących jego stanu zdrowia.

Jeśli chodzi o okoliczności wypadku, podejrzany wspiął się na peron, na którym przemawiał brytyjski pisarz. on posiada „Zostali dźgnięci przynajmniej raz w szyję” A „Przynajmniej raz do brzucha”, – powiedziała policja amerykańska.

Twierdziła również, że dWidzowie, którzy wzięli udział w wydarzeniu, w którym obecny był pisarz, wkroczyli, aby spróbować ujarzmić podejrzanego, 24-latka z New Jersey. Wierzymy w agresora”. zachowanie „Tylko”powiedział funkcjonariusz policji podczas konferencji prasowej, który zidentyfikował go jako „Jest jeszcze za wcześnie, aby wskazać motywy tego aktu”.

Osobą, która moderowała dyskusję, w której uczestniczył Salman Rushdie, była: Drobny uraz głowy, znowu według władz. on jest Był leczony z powodu urazu twarzy. A Od tego czasu opuścił szpital.Wyjaśnili policji stanu Nowy Jork podczas konferencji prasowej.

Autor był celem fatwy wydanej przez irańskiego ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego od 1989 roku, rok po ukazaniu się jego książki Szatańskie wersetyktóre władze irańskie i wielu muzułmanów uważają za bluźniercze.

READ  Żonaty od pierwszego wejrzenia - Caroline odpycha Axela w swoją pierwszą noc poślubną i gorszy internautów