Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sobowtór Zełenskiego uciekł z Ukrainy dzięki fałszywym Kim Dzong-unowi i Władimirowi Putin

Zrzut ekranu na Instagramie @Putinlookalike Władimir Putin jest w Polsce porównywany do Wołodymyra Zełenskiego.

Zrzut ekranu na Instagramie @Putinlookalike

Ukraina – Wołodymyr Zełenski zdołał uciec z Ukrainy dzięki Władimirowi Putinowi i Kim Dzong Unowi. Niespodzianka? Nie, jeśli mówimy o sobowtórach tych trzech prezydentów, uwikłanych w szaloną historię na tle wojny na Ukrainie. Mówi Washington PostA Kto był w stanie porozmawiać z trzema bohaterami.

Omid Asabaev ma 41 lat. Przypomina ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, który po inwazji armii rosyjskiej stał się bohaterem narodowym. Najbardziej problematyczne jest to, że prawdziwy Zełenski, przeciwstawiający się Kremlowi, jest poszukiwany przez armię rosyjską. Kiedy 24 lutego wybuchła wojna, jego sobowtór szybko zdał sobie sprawę, że jego sytuacja może stać się bardzo złożona.

Tysiące mil od wojny gdzieś w Azji, Howard X (odmawia podania szczegółów swojej tożsamości), który od 2013 roku naśladuje północnokoreańskiego dyktatora, powiedział amerykańskiemu dziennikowi, że widział bomby spadające na Ukrainę i wkrótce pomyślał o Omidzie Isabajewie. Nigdy go nie spotkali, ale pojawili się w filmie dokumentalnym o podobnych postaciach politycznych w 2020 roku.

„Nieoczekiwana sugestia”

Uważa się za „za dużego, by walczyć” po stronie Legionu Międzynarodowego stworzonego przez prawdziwego Wołodymyra Zełenskiego, ale może „pomóc” finansowo swojemu odpowiednikowi w ucieczce do Polski. przeciwkoTo nie pierwszy raz, kiedy Howard myśli o swoich kolegach z drużyny. W zeszłym roku też by to pomogło Abbas Alizadeh, Afghani Bruce Lee, gdy kraj został podbity przez talibów.

Następnie Howard wysyła list do Omida Isabaeva. „To była nieoczekiwana propozycja” – wspomina ten ostatni, który nie wiedział już, komu ufać. „Wybuchła wojna, nie wiedziałem, co robić”. Howard ze swojej strony dzwoni do jednego ze swoich polskich przyjaciół, wyglądającego jak… Władimir Putin. Nawet Sławomir byłby najsłynniejszą wersją kremlowskiego mistrza – zaznacza Washington Post. Na przykład weź udział w klipie Obrót Obrót Uczta W 2021 wraz z wieloma innymi (pseudo) postaciami.

Sławomir, pseudonim Steve Poland, poznał Howarda w 2017 roku podczas kręcenia reklamy przypominającej Donalda Trumpa. Po rozmowie o tym ze swoim przyjacielem mieszkającym w Azji postanowił również zadzwonić do Umida Isabaeva, aby pomógł mu przekroczyć granicę. Według Sławmira, Omid Isabaev „przez cały czas był śledzony przez rosyjskich żołnierzy, którzy chcieli zabrać go do Moskwy, by szerzyć propagandę przeciwko Ukrainie”.

READ  Beijing Express – „Zhakowany M6?” „Zatrzymać masakrę?” , „Niech stażysta zatrzyma swoje bzdury”: nieznośny problem techniczny, który napędza szalonych internautów

Omid Isabaev wyjechał więc z Kijowa do Polski i 12 marca w końcu przekroczył granicę. Podróż zajęłaby tydzień. Howard wysłał jej samochód i powiedział, że zapłacił za hotel. Przybywając bezpiecznie, Omid Isabaev spotkał Sławmira i oboje wypili przy barze szklankę piwa. Od tego czasu „widuję go prawie codziennie”, mówi fałszywy Putin Washington Post. „jesteśmy przyjaciółmi.”

Zobacz także na The HuffPost: W czasie wojny na Ukrainie zwierzętami opiekowano się dzięki tym polskim weterynarzom