Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australijski trener tenisa chwali się „fantastyczną pracą” po problemach wizowych Novaka Djokovica

Prezydent Rogge Tennis Australia Craig Tilly „Niesamowita praca” Od swojego zespołu po problemach wizowych, z jakimi borykał się Novak Djokovic, w wewnętrznym nagraniu ujawnionym przez gazetę w sobotę, 8 stycznia. Herold Sun.

„Często wskazujemy palcami i bardzo obwiniamy, ale mogę zapewnić, że nasz zespół wykonał świetną robotę” Zwracając się do kamery, Tilley powiedział w filmie poświęconym komunikacji wewnętrznej, ale opublikowanym na stronie internetowej Australian Journal. „Niestety, w ciągu ostatnich dwóch dni pojawił się problem dotyczący graczy, w szczególności Novaka”, Przepraszam za pana Tilly w filmie.

„Rozumiemy obecną sytuację i ściśle współpracujemy z Novakiem i jego zespołem, a także z innymi osobami i ich zespołem, którzy znajdują się w tej sytuacji” Dodaje. Szef Tennis Australia wyjaśnia, że ​​federacja zdecydowała się nie poruszać tej kwestii publicznie z powodu apelu Djokovica.

Ale Tiley zapewnia nas, że jego zespół właśnie to zrobił „Wszystko, co możesz zrobić zgodnie z otrzymanymi instrukcjami”. Związek Tenisowy, gospodarz Australian Open, został oskarżony o wprowadzenie w błąd graczy w sprawie obowiązku szczepienia przeciwko Covid-19 przed wjazdem do kraju.

W notatce wysłanej do graczy i opublikowanej przez różne australijskie media organizacja potwierdziła, że ​​osoba, która niedawno zachorowała na Covid-19, może skorzystać ze zwolnienia z obowiązku pełnych szczepień. Jednak rząd australijski wyjaśnił, że przepis ten dotyczy tylko mieszkańców Australii, a nie obcokrajowców pragnących wjechać do kraju. Dodał, że Ministerstwo Zdrowia zaalarmowało Tennis Australia już w listopadzie.

Jego wiza na numer jeden na świecie Novak Djokovic została cofnięta, kiedy przybył do Melbourne w środę. Od tego czasu przebywa w areszcie śledczym i oczekuje na rozpatrzenie jego apelacji w poniedziałek. Inna zawodniczka, czeska specjalistka od gry podwójnej Renata Vorakova, została umieszczona w tym samym areszcie po cofnięciu jej wizy.