Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czeszka Renata Vorakova opuszcza kraj po wyborze Novaka Djokovic

81. zawodnik świata opuścił Australię w sobotę, po cofnięciu jej wizy i umieszczeniu w tym samym areszcie co Novak Djokovic w Melbourne.

Artykuł autorstwa

opublikowany

aktualizować

czas czytania : 1 minuta.

Czeska tenisistka Renata Vorakova opuściła Australię w sobotę (8 stycznia) po anulowaniu wizy z powodów zdrowotnych, podało źródło rządowe. Renata Voracova, specjalistka od gier deblowych, zajmowała to samo stanowisko co serbski Novak Djokovic z hotelu Park w Melbourne, któremu odmówiono wjazdu do kraju ze względu na jego szczepienia na tydzień przed Australian Open. W sobotę wieczorem wsiadłem do samolotu z Melbourne.

Zawodniczka była w takim samym stanie, jak światowy numer jeden ATP: nie była szczepiona przeciwko Covidowi, a australijska Federacja przyznała jej zwolnienie z krajowych przepisów anty-Covid, aby mogła przyjechać i zagrać w Australian Open, który rozpoczyna się 17 stycznia, po zarażeniu wirusem pod koniec zeszłego roku. Ale, podobnie jak w przypadku Novaka Djokovica, władze odmówiły mu wjazdu, uważając, że powód jego zwolnienia nie spełniał surowych warunków wjazdu na terytorium nałożonych w ramach walki z Covid-19.

81. Czeszka na świecie, w deblu startowała wcześniej w Mistrzostwach WTA w Melbourne, razem z Polką Katarzyną Peter. Duet przegrał w dwóch setach (6-2, 6-4) z duetem Australijki Arina Rodionova i Leslie Patinama Kerkhove z Holandii.

Australijska policja graniczna wyjaśniła w sobotę, że trzecia osoba, urzędnik Australian Open, również została zawieszona i również wyjechała. „Dobrowolne, z własnej woli”. Kraj.

biuletyn Informacyjny
Analityka
Filmy

Przeczytaj więcej na ten temat

Cały świat WTA

READ  Ligue 1 Lille powraca do zwycięstwa w Montpellier