Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australian Open: dla kobiet wszystko jest możliwe

Czy Australian Open będzie tłem dla nowej bajki, takiej jak ta w Nowym Jorku kilka miesięcy temu?

Nie ma rzeczy niemożliwych, bo w tenisie kobiecym niespodzianki od dawna są normą.

Minęły cztery miesiące, odkąd młoda Brytyjka Emma Radocano została koronowana na US Open. Zakwalifikowała się po raz pierwszy w historii do zdobycia wielkiego trofeum, 150. miejsce na świecie dokonało wyczynu przeciwko tak nieprawdopodobnemu przeciwnikowi: Kipker Leila Fernandez, wówczas 73. miejscu.

Choć trudno marzyć o kolejnym odświeżającym finale pierwszego dużego turnieju sezonu, trudno jest też trafić na prawdziwych kandydatów.

Na początku roku pierwszej dziesiątce kobiet rzadko brakowało doświadczenia. Spośród 10 najlepszych graczy na świecie w tym tygodniu, tylko czterech zdobyło ważny tytuł: Australijka Ashleigh Barty (1).Odnośnie), Hiszpan Garbine Muguruza (3.), Czeszka Barbora Krijkova (4.).mi) i polska Iga Świątek (8mi).

Szef i duch

Prezes WTA, Barty, wydaje się być najbezpieczniejszym zakładem na początku dwóch tygodni. Już w tym roku ukoronowana w Adelajdzie, 25-latka marzy o dodaniu do swojej listy specjalizacji z Melbourne, wyprzedzając swój własny.

W swoich pierwszych mistrzostwach w sezonie Australijka okazała się nie do pokonania, tracąc tylko jednego seta po drodze do 14mi Zwycięstwo w karierze.

„Stała się silniejsza z każdym meczem” – wykrzyknęła pod koniec finału.

Rumunka Simona Halep (15 .)miZaczęła również dobrze w 2022 roku, wygrywając zawody Melbourne Test, jej pierwszy tytuł od czasu kontuzji łydki, który powstrzymał ją przez trzy miesiące w zeszłym roku.

Po sezonie przerywanym dwiema przerwami w tenisie, by wyleczyć jej problemy ze zdrowiem psychicznym, 14-letnia Naomi Osaka z JaponiimiZagrał swój pierwszy turniej w Melbourne w zeszłym tygodniu od przegranej z Fernandes na US Open.

Uszkodzony mięsień brzucha, poprzedni czołówka został zmuszony do wycofania się z półfinałów w zeszłym tygodniu. Ale gdyby chodziło o ciało i głowę, to najlepiej zarabiający sportowiec na świecie nadal byłby jednym z najgroźniejszych graczy Australian Open, który dwukrotnie zdobył tytuł.

READ  Daty, proces, Deklaracja Wimpanyamy nr 1: Wszystko o drafcie NBA 2023

Nawet jeśli, jak sam przyznaje, jego jedynym celem w tym roku jest „cieszenie się na boisku”, radość, która na jakiś czas zanikła.

Młode oczekiwanie

A księżniczki tenisa, Raducano i Fernandez? Finał w Nowym Jorku przyniósł im chwałę i sponsoring, ale od tego czasu nie pokazali takich samych wyników na boisku.

Jeśli Quebec spisywał się mimo wszystko dobrze w 1/8 finału w Indian Wells, a potem w drugiej rundzie w Adelajdzie, gdzie zostali mocno pokonani przez Świątka, to Raducanu było ciężko.

Prawdziwy kochanek w Wielkiej Brytanii od czasu swojego triumfu, młody gwiazdor wygrał tylko dwa mecze w ostatnich czterech turniejach.

„Byłbym zaskoczony, gdyby Emma Raducano nadal znajdowała się w pierwszej dwudziestce pod koniec sezonu” – powiedziała niedawno była amerykańska zawodniczka Pam Shriver.

W Melbourne, który byłby dopiero trzecim Wielkim Szlemem w jego karierze, 18mi Świat od samego początku będzie miał też dobre wyzwanie, którym będzie silny Amerykanin Sloane Stephens.

Jeśli chodzi o jego tajną noc w ważnym wydarzeniu po raz pierwszy (23mi), będzie uprawniony do korzystniejszej pierwszej rundy (patrz tabela powyżej). Ale wciąż musimy zobaczyć, jaką będzie formą, która wyjechała z Sydney w zeszłym tygodniu.

Poniedziałek

Laila Fernández (23mi ulubiony)
C. Madison Inglis, Australia, 139mi Globalizm

Rebecca Marino (kwalifikowany – 146mi globalizm)
przeciwko. Marie Bozkova, Czechy, 80mi Globalizm

Są faworytami do wygrania

  • Impreza Ashleigh (Australia, 1Odnośnie pierwszy w serii)
  • Garbin Muguruza (Hiszpania, 3mi)
  • Simona Halep (Rumunia, 15mi)

analizować:
Są nie tylko jednymi z najbardziej doświadczonych graczy w Grand Slam, ale ostatnio prezentują się bardzo dobrze. Muguruza przegrał w ćwierćfinale w Sydney, ale pod koniec ubiegłego sezonu zdobył tytuł w Guadalajarze w Meksyku. Zarówno Barty, jak i Halep zdobyli już w tym roku mistrzostwo.

READ  Mercato | Mercato-Paris Saint-Germain: Grzmot zbombardowany w oczekiwaniu na Leonarda ... z powodu Mbappe?

Mogą zabłocić wodę

  • Maria przerażająca (Grecja, 5mi pierwszy w serii)
  • Paula Badusa (Hiszpania, 8mi)
  • Anas Jaber (Tunezja 9mi)

analizować:
W australijskim upale kondycja Scary’ego, który doszedł do półfinału ostatniego US Open, będzie kluczowym elementem. Jabeur jest jedną z wschodzących gwiazd na ringu i powodował szkody w WTA w ostatnich miesiącach 2021 roku. Padusa, nazwana w Indian Wells, będzie jedną z gwiazd do oglądania, ale jest ich wiele, którzy mogą marzyć wielki zaszczyt.