Angielska Premier League – Manchester City wskoczył w tabeli po pokonaniu Chelsea (1:0)

Obywatele są już pracodawcami w Anglii. Szokujący ludzie Pepa Guardioli wygrali szczyt z delfinami z Chelsea, w sobotę na Etihad Stadium, podczas 22. dnia (1:0). Mistrzowie piłki zmierzyli się z nieszkodliwymi londyńczykami, znajdując błąd dzięki Kevinowi De Bruyne (70). Wystarczyło, by dziś przebić mistrzostwo o 13 dystansów przed swoją ofiarą.

Thomas Tuchel zdawał sobie sprawę z aktualnych niedociągnięć swojej drużyny z nielicznymi nieobecnościami i utratą impetu, ale także sił przeciwnika, wyraźnie poprosił swoich ludzi o zjednoczenie się w obozie. Jeśli jego napastnik Romelu Lukaku zdołał trafić dobry strzał, słabo to wynegocjował, nie odważając się uderzyć, aby wysłać Hakima Ziyecha, który był na spalonym (10). Był to jedyny atak, który zainteresował gości, którzy nie oddali ani jednego strzału w pierwszej tercji. Pierwszy został zamówiony przez niemieckiego technika.

Premier League

Za potężnym taktykiem, świetnym menedżerem: teoria kursów, metoda Guardioli

dzień temu

Ponieważ Manchester City następnie zorganizował mecz posiadania i presji na swoim przeciwniku. Faworyt Robina Diasa, który towarzyszył Aymericowi Laporte w środku obrony, John Stones posłał głową z rzutu rożnego w ramiona Kepa Arrizabalaga (14). Malang Sar i Antonio Rudiger musieli regularnie pracować przeciwko Raheemowi Sterlingowi i Jackowi Grealishowi. Musieliśmy jednak czekać długie minuty, aby zobaczyć naprawdę groźnych rodaków w tym bardzo taktycznym meczu. Ale Kepa odpowiedział na swój pojedynek z Grealishem przy wejściu na jego teren po stracie piłki do Mateo Kovacica (39. miejsce).

Fantazja inspirowana złem

Gdy londyńczycy wracają na boisko po przerwie z jeszcze większymi ambicjami, ta trauma stała się jeszcze bardziej dotkliwa. Nawet Chelsea w końcu oddała pierwszy strzał i dostała wielką szansę, ale Lukaku natknął się na doskonałego Edersona (49). Ta reakcja Chelsea nie trwała długo, a obywatele postawili nogę na piłce przeciwko the Blues w dobrym miejscu.

READ  Foot PSG - Galtier, mercato... PSG dzwoni do wszystkich we wtorek o 14.00.

Mecz zmienił się, gdy Tuchel zwolnił Calluma Hudsona-Odoi i Timo Wernera w miejsce Ziyecha i Christiana Pulisica, którzy głównie bronili (69). W następnej minucie londyński blok złamał Bingolo Kante, któremu nie udało się odzyskać De Bruyne. W obliczu Thiago Silvy Belg oddał mocny strzał z 20 metrów, który oszukał Kępę (1:0, 70).

De Bruyne strzelił swojego szóstego gola w tym sezonie w lidze, a także strzelił 5 bramek swojej byłej drużynie Chelsea. Mimo skoku ostatnich 20 minut i większej koncentracji goście nie wiedzieli, jak zdobyć nową szansę. Podobnie jak w pierwszym meczu we wrześniu (0-1 zwycięstwo nad Anchester City), mistrzowie Europy zostali wyeliminowani przez mistrzów Anglii z 12 zwycięstwami z rzędu w Premier League i zmierzają do nowego tytułu.