Australian Open: Daniil Miedwiediew w ćwierćfinale po pokonaniu Maxime Crissy (6-2, 7-6, 6-7, 7-5)

Tym razem musiał ciężko pracować. Daniil Miedwiediew będzie obecny na ćwierćfinale Australian Open, ale w poniedziałek numer dwa na świecie znalazł kogoś, z kim mógłby porozmawiać w osobie francusko-amerykańskiego siatkarza Maxime’a Creasy’ego, który zajął 70 miejsce w rankingu ATP. Ten ostatni, który zastanawiał się nad drugim tygodniem Wielkiego Szlema, pchnął mistrza US Open do granic możliwości, zanim poddał się w czterech setach (6-2, 7-6, 6-7, 7-5) i tylko w trzech setach . Pół godziny gry w Margaret Court Arena. W półfinałowym meczu zmierzy się z Rosjaninem Felixem Auger-Aliassime, który dominował nad Marin Cilic (2-6, 7-6, 6-2, 7-6).

Daniil Miedwiediew zdał drugi prawdziwy test w ciągu dwóch tygodni. W drugiej rundzie przegrał pierwszego seta z Nickiem Kyrgiosem, tracąc drugi w tym dwutygodniowym okresie przeciwko niespodziewanemu, ale nie mniej niebezpiecznemu przeciwnikowi, Maxime’owi Crissy’emu w poniedziałek. Po świetnym starcie Rosjanin przeszedł przez wszystkie trudności na świecie, aby znaleźć klucz do obsługi Amerykanina, który podziwiał jego umiejętność trzymania się planu gry wbrew wszelkim przeciwnościom.

Otwórz australijski dom

Miedwiediew wkracza w drugi tydzień w powolnym biegu

22.01.2022 o 07:25

104 wysokość netto dla Cressy

Po raz pierwszy w swojej karierze w 1/8 finału Amerykanin był logicznie zdenerwowany na początku meczu. Gromadząc podwójne faule i ciągle pod presją, szybko odpuścił pierwszego seta. W obliczu jednego z przeciwników rangi Miedwiediewa mógł się załamać… Nie! Chrissy odnalazł swój rytm w zagrywce dzięki imponującej rozpiętości skrzydeł (1,98 m), stopniowo narzucając swoją krótką passę Rosjaninowi nagle bez możliwości odzyskania sił. Mimo przegranej drugiego seta w dogrywce kontynuował swoje wysiłki, wygrywając w trzecim secie 7 punktów do 4 (6-2, 7-6, 6-7).

A Miedwiediew, do tej pory panujący nad swoimi emocjami, zaczyna okazywać swoją frustrację. Trzeba przyznać, że światowy numer 2, choć jeden z najlepszych pionierów w ringu, nie uzyskał najmniejszego przełomu w drugim i trzecim sezonie. I tak miał wszystkie problemy na świecie, aby przywrócić pierwszą drabinkę Amerykanina, który podwoił zwycięski serwis i woleja, jak Pat Rafter w Wielkiej Erze. W sumie Chrissy zdobyła bramkę 104 razy, zdobywając 77 punktów (74% sukcesu).

READ  B&B Hotels Jérôme'a Pineau - zespół KTM zniknie

Dlatego bardziej nerwowy, zirytowany sprzeczną dokładnością serwisu, Miedwiediew dokonał jednak korekty, która zakończyła się wynikiem. W czwartym secie czasami zbliżaj się do linii bazowej podczas ponownego startu, aby lepiej schodzić w zakręty. Cressy, ponownie zagrożony zaręczynami, był bohaterski, ale ostatecznie poddał się z naddźwiękowym forhendem, który wyprzedził Miedwiediewa… dziewiątą szansę na przełamanie w tej rundzie. Rosjanin mógł odetchnąć i skręcić w ślad za ostatnim zwycięzcą z wściekłym forhendem. Sprawy już zaczęły się dla niego robić poważne.