Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Artemis 3 może zostać skierowany na inną misję niż lądowanie na Księżycu

Artemis 3 może zostać skierowany na inną misję niż lądowanie na Księżycu

W obliczu opóźnień w projektowaniu kluczowych elementów, takich jak lądownik Space X, NASA rozważa inne cele swojego programu.

Starszy urzędnik NASA zasugerował we wtorek, 8 sierpnia, że ​​misja Artemis 3, która powinna być pierwszą, która ponownie wyśle ​​Amerykanów na Księżyc, może zostać skierowana do „inna misja” Opóźnienia wystąpiły w niektórych kluczowych komponentach, zwłaszcza w lądowniku SpaceX.

Program Artemis NASA składa się z misji o rosnącym stopniu trudności, których celem jest ustanowienie stałej obecności człowieka na Księżycu w ramach przygotowań do podróży na Marsa. Pierwsza misja, Artemis 1, wysłała już statek kosmiczny wokół Księżyca w 2022 r., Artemis 2 będzie musiał zrobić to samo, ale tym razem z załogą na pokładzie, pod koniec 2024 r. Misja 3 tym razem powinna wylądować astronautów na powierzchni Księżyca, Jest to pierwszy od 1972 roku.

W ramach tej historycznej misji firma SpaceX miliardera Elona Muska jest odpowiedzialna za zbudowanie sondy, która wyląduje astronautów na księżycowej glebie. Ale maszyna wciąż nie jest gotowa. Sonda będzie kopią statku kosmicznego Starship, którego lot testowy zakończył się kilka miesięcy temu ogromną eksplozją tuż po starcie. Data nowego lotu testowego nie jest jeszcze znana. „W przypadku Artemis 3 nadal pracujemy ze wszystkimi w terminach umownych, czyli w grudniu 2025 r.”.Jim Frye, zastępca administratora w NASA, powiedział we wtorek na konferencji prasowej. Ale Moglibyśmy skończyć na innej misji.on dodał. „Gdybyśmy mieli tak duże opóźnienia, zastanawialiśmy się, czy możemy wykonać inne misje, czy jest taka możliwość”.

Nie odpowiedział konkretnie na pytanie dziennikarza, czy chodzi o recykling Księżyca bez lądowania na nim. Inne misje programu Artemis zakładają budowę Gateaway, małej stacji kosmicznej na orbicie wokół Księżyca. Jim Frye, który również zauważył we wtorek, że inny krytyczny element misji, skafandry, wciąż jest w fazie rozwoju, w przeszłości wyrażał zaniepokojenie trudnościami, jakie SpaceX miał w opracowywaniu statku kosmicznego Starship.

READ  Oto 9 produktów spożywczych, które powodują wzdęcia żołądka

We wtorek opisał niedawną wizytę w Teksasie, gdzie SpaceX opracowuje przyszły lądownik. Zespoły NASA były w stanie Próbuję lepiej zrozumieć ich kalendarz.obiecując, że przekaże wieści w tej sprawie, gdy tylko wszystkie informacje zostaną przekazane „strawić”. „Nie chcemy kalendarza bez marginesów”powiedział.