Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nigdy więcej nie wkładaj plastikowych talerzy i szklanek do kuchenki mikrofalowej!  – Tuxboard

Nigdy więcej nie wkładaj plastikowych talerzy i szklanek do kuchenki mikrofalowej! – Tuxboard

Myślisz, że plastikowe miski i kuchenki mikrofalowe są dla siebie stworzone? Musisz zmienić zdanie w trosce o swoje zdrowie!

Jedną z najbardziej sztampowych rzeczy jest kuchenka mikrofalowa. Ale czy naprawdę wiesz, jak go używać? Co zrobić, jeśli zawsze jesteś na złej drodze, wkładając do niego plastikowe rzeczy? Chociaż właściwie nie jest to do końca zalecane…

Praktyczny przedmiot, który od dawna gości w naszych domach

Być może masz taki w swojej kuchni. W ciągu kilku dziesięcioleci kuchenka mikrofalowa stała się już niezbędnym elementem wyposażenia domu.

Bardzo praktyczne do odgrzewania potraw, na niektórych można też gotować. Jeśli jest to coś, co znamy, czy nadal wiesz, jak to działa?

Jak się domyślacie, korzystanie z niego nie ma nic wspólnego z korzystaniem z tradycyjnego piekarnika. Ponieważ z kuchenką mikrofalową To promieniowanie elektromagnetyczne gotuje jedzenie.

Ten ostatni odbija się od ścian piekarnika i w szaleńczym pocie podgrzewa cząsteczki jedzenia, wytwarzając ciepło. Proces ten został odkryty w 1946 roku przez amerykańskiego inżyniera Percy’ego Spencera.

Po kilku udoskonaleniach swojego wynalazku w 1975 roku wprowadził na rynek swój pierwszy piekarnik. Od tego czasu możemy powiedzieć, że odnosi sukcesy.

Jednak nie do końca jest prawdą, że w kuchence mikrofalowej można ugotować wszystko. Niektóre potrawy w ogóle nie nadają się do tej metody gotowania. Tak jest na przykład w przypadku ryżu. Ale ziemniaki też.

Nie nadaje się również do wszystkich pojemników. Jeśli szkło, ceramika, porcelana lub porcelana przejdą test mikrofalowy, Nie inaczej jest w przypadku plastiku.

Uważaj nawet na te, o których mówi się, że są „specjalnie zaprojektowane do tego typu piekarników”. Bo to nie jest opinia tych badaczy z University of Nebraska…

Dlaczego mikrofale nie mieszają się z plastikiem?

Pokazali, że plastikowe przedmioty, takie jak butelki dla niemowląt i inne pojemniki Tupperware, nie powinny mieć nic wspólnego z kuchenką mikrofalową.

READ  Czarna dziura została po raz pierwszy odkryta w gromadzie gwiazd

I nie bez powodu! Ponieważ podgrzewając go w ten sposób, uwalnia cząsteczki nanoplastiku, które mogą zanieczyścić żywność.

Aby wesprzeć swoje badania, naukowcy pracowali nad pojemnikami z polipropylenu i polietylenu. To było to Podgrzewaj w kuchence mikrofalowej przez 3 minuty przy mocy 1000 watów.

A wyniki wyścigów są przerażające. Udowodniono, że po ugotowaniu każdy pojemnik uwalnia do 4 miliony mikrodrobin plastiku. i do dwóch miliardów nanoplastików.

Te mikroskopijne cząsteczki mogą mieć niszczący wpływ na zdrowie. Zwłaszcza z nerkamiurządzeń odpowiedzialnych za usuwanie odpadów.

„Tak jak rozumiemy wpływ kalorii i składników odżywczych na nasze zdrowie, niezbędna jest wiedza, ile cząstek plastiku jest spożywanych. Ma to na celu zrozumienie szkód, jakie mogą one powodować. Kilka badań pokazuje, że toksyczność mikro- i nanoplastików jest ściśle związana” związane z poziomem ekspozycji”Badacz Qadi al-Bab Hussein wyjaśnia.

Dlatego świat nauki zaleca największą ostrożność podczas korzystania z kuchenki mikrofalowej. Wzywa również producentów pojemników do opracowywania tworzyw sztucznych, które nie uwalniają nanocząstek lub mikroplastików.

W międzyczasie, jeśli masz co do tego jakiekolwiek wątpliwości, śmiało Na przykład ciepłe butelki dla niemowląt w łazience Mary. Metoda jest z pewnością dłuższa, ale przynajmniej bezpieczna.