Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W jakim wieku się pojawiają?

W jakim wieku się pojawiają?

W dużym badaniu opublikowanym 25 lipca w czasopiśmie PediatriaNaukowcy ze Szpitala Dziecięcego w Filadelfii potwierdzili istnienie „chodzenia alergicznego”, schematu, w którym najpierw rozwijają się alergie, takie jak egzema, następnie alergie pokarmowe, astma i alergie środowiskowe. Aby wykonać swoją pracę, przeanalizowali dokumentację medyczną 218 485 dzieci w wieku od 0 do 18 lat z alergiami, które obserwowano przez co najmniej pięć lat w latach 1999-2020.

13,4% dzieci cierpi jednocześnie na dwa rodzaje alergii

Aby opisać trendy i określić częstość występowania alergii u dzieci, zespół skupił się na pięciu chorobach: egzemie, alergii pokarmowej immunoglobuliny E (IgE), astmie, alergicznym nieżycie nosa i eozynofilowym zapaleniu przełyku (EoE), „Pojawiająca się i mniej rozpoznawana nieafilaktoidalna alergia pokarmowa”. Dla każdego dziecka określili wiek w momencie rozpoznania oraz czy i kiedy młodzi pacjenci mieli inne alergie.

Zgodnie z wynikami, średni maksymalny wiek zachorowania wynosił około 4 miesięcy w przypadku egzemy, 13 miesięcy w przypadku anafilaktycznej alergii pokarmowej, 13 miesięcy w przypadku astmy, 26 miesięcy w przypadku alergicznego nieżytu nosa i 35 miesięcy w przypadku eozynofilowego zapalenia przełyku. Najczęściej diagnozowane alergie pokarmowe dotyczyły orzeszków ziemnych (1,9%), jaj (0,8%) i skorupiaków (0,6%). „Ogółem 13,4% dzieci miało co najmniej dwie alergie. Alergie układu oddechowego (astma i alergiczny nieżyt nosa) często współistniały ze sobą iz innymi schorzeniami” Czy możemy przeczytać w wyszukiwaniach.

Egzema i astma: Czarne dzieci są najbardziej dotknięte

Autorzy zauważyli również nierówności rasowe w częstości występowania alergii u dzieci. Czarne dzieci były bardziej narażone na rozwój egzemy i astmy, podczas gdy białe dzieci były bardziej narażone na rozwój eozynofilowego zapalenia przełyku. Kolejna uwaga: liczba latynoskich dzieci z anafilaktycznymi alergiami pokarmowymi była znacznie niższa.

„Badanie to zapewnia ważny wgląd w trendy i częstość występowania chorób alergicznych u dzieci, co ma kluczowe znaczenie, ponieważ rodziny i pediatrzy zauważają objawy, które mogą wskazywać na początek alergii. Przyszłe badania powinny mieć na celu zidentyfikowanie populacji wysokiego ryzyka alergii, które mogą odnieść korzyści z badań przesiewowych i zidentyfikować potencjalnie modyfikowalne różnice w wynikach choroby.”Powiedział Dawid A. Hill, autor pracy, V.I oświadczenie.

READ  Czarne dziury „bekają” po połknięciu gwiazd

Tylko 13% rodziców wie, w jakim wieku dzieci powinny mieć kontakt z orzeszkami ziemnymi

W innym badaniu opublikowanym 21 lipca w czasopiśmie PediatriaZespół z Feinberg College of Medicine informuje, jak ważne jest edukowanie rodziców w zakresie zapobiegania alergiom pokarmowym. Zgodnie z wynikami, tylko 13% rodziców wie, że należy podawać dzieciom orzeszki ziemne od czwartego miesiąca życia, aby zapobiec alergii na orzeszki ziemne. Badania wykazały, że zalecenie pediatry dotyczące wczesnego wprowadzenia orzeszków ziemnych było najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, czy rodzic lub opiekun był świadomy zaleceń.