Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Komunikacja z sondą Voyager 2 przywrócona!

Komunikacja z sondą Voyager 2 przywrócona!

Sonda Voyager 2 pokonała miliardy mil od czasu jej wystrzelenia ponad 40 lat temu, mijając gigantyczne planety, takie jak Jowisz, i od tamtej pory kontynuuje podróż w nieznane.
Tristana Bergena Tristana Bergena 6 minut

Po błąd polecenia Został wysłany do Voyagera 2 21 lipca Sygnał z sondy kosmicznej został utracony przez NASA. Można go jednak ponownie odebrać 1 sierpnia, A.J Wielka wiara Dla naukowców odpowiedzialnych za misję.

Sonda Voyager 2, tymczasowo zagubiona poza Układem Słonecznym

Voyager 2 to jedna z dwóch sond kosmicznych w programie Voyager. Ten został uruchomiony w dniu 20 sierpnia 1977 roku dlaEksploracja zewnętrznych krańców Układu Słonecznego. To była sonda Jedyny statek kosmiczny, który przeleciał nad Urana i Neptuna ponad 30 lat temu i od tego czasu kontynuuje swoją drogę w nieznane, W 2018 roku przekroczył heliosferę, magnetyczną granicę Układu Słonecznego.

Dzisiaj, Sonda nadal wysyła dane naukowe o swoim środowisku na Ziemię Ponad 45 lat po uruchomieniu znajduje się w niewyobrażalnej odległości od 19,9 miliarda kilometrów Nasza niebieska planeta oddala się od niej z prędkością ponad 50 000 km/h. Jeśli praca szła gładko do niedawna, pod koniec lipca zeszłego roku naukowcy mieli poważne obawy.

21 lipca wysłano już polecenia z Ziemi Antena sondy Voyager 2 została omyłkowo skierowana w złym kierunku, zrywając wszelką komunikację z sondą która niestrudzenie kontynuowała swoją podróż. Oznacza to nie tylko, że nie można uzyskać więcej danych z tego dochodzenia, ale także to Nie reaguje już na polecenia wysyłane z naszej planety.

Po wielodniowym skanowaniu nieba dzięki „Deep Space Network”, międzynarodowej sieci anten, naukowcy z NASA byli wreszcie w stanie Odbierz jego sygnał, co oznacza, że ​​sonda jest nadal „w dobrym stanie” i przede wszystkim sprawna. Nie udało się jednak odzyskać nad nim kontroli.

READ  Czy wysokie ciśnienie krwi jest „zaraźliwe” wśród par? Badanie daje odpowiedź i jest to zaskakujące

Międzygwiezdny krzyk, aby rozwiązać problem

Po ponownym wykryciu sygnału sondy naukowcy z NASA pKilka opcji, aby spróbować ponownie połączyć. Jeden z nich był sprawiedliwyPoczekaj do października przyszłego roku, kiedy Voyager 2 zostanie zaprogramowany tak, aby automatycznie przekierowywał swoją antenę w kierunku Ziemi w regularnych odstępach czasuale to oznacza, że ​​będziemy bez wiadomości jeszcze przez kilka tygodni i tyle Najmniejsza awaria może zakończyć pracę.

Innym sposobem był bieg Odpowiednik „międzygwiezdnego krzyku” W kierunku sondy, tj. nakazuje Voyagerowi 2 zmianę orientacji i ponowne skierowanie anteny w kierunku Ziemi. Jednakże, Ta metoda raczej nie zadziała Według naukowców odpowiedzialnych za projekt, ponieważ Aby sonda mogła odebrać ten sygnał, muszą być spełnione wszystkie warunki.I Wyślij prawie „ślepego” w kosmos.

Po wyzwoleniu tego sygnału sterującego NASA musiała to zrobić Poczekaj ponad 36 godzin Mając nadzieję zobaczyć wynik. Ze względu na wyjątkowo dużą odległość, jaka dzieli Voyagera 2 od Ziemi, Dotarcie do niego sygnału radiowego zajmuje 18 godzin i tyle samo czasu, zanim Ziemia ponownie wykryje odpowiedź. Jednakże, Ta ryzykowna i stresująca strategia dla naukowców opłaciła się Ponieważ już działa i można ponownie nawiązać komunikację z Voyagerem 2.

Dzisiaj, Sonda kosmiczna po raz kolejny prawidłowo skierowała swoją antenę w stronę naszej planety iw ten sposób nadal wysyła nam ważne dane do zrozumienia i badania głębokiego kosmosu.. Będzie mógł kontynuować swoją podróż w przestrzeni międzygwiezdnej i obecnie zmierza w kierunku konstelacji Strzelca i Pawa, które zbliżą się za kilkadziesiąt tysięcy lat, niosąc ze sobą . Mosiężna plakietka zawierająca przesłanie podsumowujące podstawowe prawdy o ludzkości.

READ  Badanie sugeruje, że wszechświat łączy się z równoległymi „miniwszechświatami”.