Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Armia izraelska twierdzi, że jej celem były cele w Libanie

Armia izraelska twierdzi, że jej celem były cele w Libanie

Podczas gdy armia izraelska intensyfikuje walki w Strefie Gazy, napięcia na granicy z Libanem nie słabną. Armia izraelska twierdzi, że jej celem były cele po drugiej stronie granicy izraelsko-libańskiej. Następnie Hezbollah odpowiedział ogniem. Śledź sytuację w naszej transmisji na żywo.

Francja „ewakuuje” „ranne i chore dzieci” ze Strefy Gazy. W niedzielę Pałac Elizejski ogłosił, że Francja podejmie działania „Wszystkie środki są do jego dyspozycji” Do „Pomóż w ewakuacji rannych i chorych dzieci ze Strefy Gazy do szpitali, które potrzebują pilnej opieki”.. „W tym celu zostaną rozmieszczone lotnicze środki medyczne, zarówno cywilne, jak i wojskowe”.Dodała prezydencja.

Pekin oświadczył, że „w Gazie ma miejsce katastrofa humanitarna”. „Sytuacja w Gazie wpływa na każdy kraj na świecie, podając w wątpliwość koncepcję dobra i zła oraz podstawowe zasady człowieczeństwa”.Ogłosił to minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi. „W Gazie ma miejsce katastrofa humanitarna”Dodał przed delegacją dyplomatów z krajów arabskich lub z większością muzułmańską. Podążać: „Społeczność międzynarodowa musi pilnie działać i podjąć skuteczne środki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tej tragedii”..

Zacięte walki w Gazie. W niedzielę w centrum Gazy wybuchły gwałtowne walki, gdy izraelskie czołgi odpowiedziały na palestyński ogień rakietowy. W niedzielę wieczorem naloty nasiliły się. co najmniej „12 pacjentów i ich bliskich” Zabili i „Dziesiątki rannych” Ministerstwo zdrowia Hamasu ogłosiło w poniedziałek, że jego celem był indonezyjski szpital na północ od miasta Gaza. Żadne niezależne źródło nie może poprzeć tej oceny. Potwierdza to armia izraelska „Rozszerzenie swojej działalności na nowe obszary w Strefie Gazy”Zwłaszcza w rejonie Jabalii.

Czy zakładnicy zostaną wkrótce uwolnieni? Katar, który pośredniczy w uwolnieniu zakładników spośród 240 osób porwanych i zawróconych 7 października do Gazy, powiedział w niedzielę, że pozostały jedynie przeszkody. „Bardzo prosta”Bez podawania harmonogramu. Zastępca doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta USA Joe Bidena powiedział, że umowa została zawarta „Bliżej niż kiedykolwiek” Wydanie zawarte „kilka dziesiątek” Zakładnicy przeciwko A „Przedłużony okres odpoczynku, kilka dni” W bitwach.

READ  Republikanin Jim Jordan kandydował na spikera Izby Reprezentantów